wrz 5, 2023
485 Wyświetleń
2 0

Dzień z planszówką „Regionalne Wędrówki”

Napisany przez
O tym, że jako Centrum Wiedzy stawiamy sobie za cel przekazywanie wiedzy, chyba nie musimy nikogo przekonywać. Nasz partner – Centrum Analiz i Rozwoju Edukacji Obywatelskiej – IBE również edukuje, poszerza horyzonty uczniów i sprawia, by nauka była przyjemna i ciekawa. Gdy te dwie instytucje połączą swoje siły, musi zadziać się coś niezwykłego. Na przykład spotkanie bolesławian przy grze edukacyjnej. Nauka przez zabawę? To jak najbardziej możliwe. Ba, nawet wskazane! Wszak spontaniczna zabawa rozwija we wszystkich sferach: emocjonalnej, umysłowej, fizycznej i społecznej. Co zatem powiecie na lekcję geografii i historii w postaci frajdy z planszówką „Regionalne Wędrówki”? To nowa gra edukacyjna, która umożliwia graczowi zwiedzanie regionów Polski oraz poznawanie ich kultury. I to bez konieczności ruszania się z domu! Można również całą rodziną wybrać się na wycieczkę i razem z grą poznawać teren oraz odpowiadać na pytania. Zanim jednak ruszycie w trasę, zapraszamy do siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu. Będziecie mogli poznać autorów, rozegrać partyjkę, a także wygrać prezentowaną nowość w konkursie.
Wydarzenie odbędzie się dnia 22 września 2023 r. W godzinach południowych przyjmować będziemy grupy zorganizowane (obowiązują zapisy), zaś rodzinom i osobom indywidualnym proponujemy zapoznanie się z „Regionalnymi Wędrówkami” o godzinie 17:00.
Zapraszamy!
Tagi artykułu:
· · ·
Kategorie:
news
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish