wrz 6, 2023
551 Wyświetleń
2 0

Wymiana loch w zagrodzie świń görlitzkiego zoo, Molli i jej 12 prosiąt zyskują więcej miejsca.

Napisany przez

W wyniku oficjalnego zarządzenia „aresztu domowego” dla świń w celu powstrzymania afrykańskiego pomoru świń, w Zoo Görlitz powstało pierwsze w Niemczech „terrarium dla świń”. Uroczyste otwarcie obiektu miało miejsce cztery miesiące temu, podczas którego do terrarium wprowadziły się świnie tybetańskie.
W międzyczasie, w chlewie na terenie zagrody wiejskiej, locha Molli wydała na świat 12 prosiąt. W związku z tym Molli ze swoimi dziećmi przeniosła się do terrarium, a trzy tybetańskie maciory wprowadziły się do zagrody wiejskiej. „Biorąc pod uwagę stosunek 13 świń siodłatych do 3 świń tybetańskich, decyzja o zamianie lokum dla świń nie była trudna”, wyjaśnia inspektor zoo Steffi Späthe. Mimo, iż po przeprowadzce świnie siodłate nadal przebywają wyłącznie w pomieszczeniu, doceniają dodatkową przestrzeń, słońce i światło radosnym chrumkaniem i szaleństwami na terenie obszernego terrarium.

Banda świń siodłatych (www.zoo-goerlitz.de)
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected]
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish