wrz 18, 2023
1995 Wyświetleń
3 0

Napisany przez
I polały się łzy czyste, rzęsiste…
Spektakl „Nasza Rzecz” spadł z afisza. Przedstawienie grane było 20 razy, w tym 8 na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach młodych teatrów.
Za każdym razem inne. Ewoluowało, dojrzewało wraz z młodymi aktorami. „Nasza Rzecz”, to autorskie dzieło, przeplatane fragmentami utworów polskich wieszczów. Głos myślącej młodzieży o Polsce, polskości i byciu Polakiem.
Ostatni raz w „Naszej Rzeczy” wystąpili aktorzy Teatru z Jednej Gliny i Re/Aktora. W tym składzie już ich nie zobaczymy. Po zdanych maturach, spora część grupy wyjeżdża na studia. Pożegnanie ze sceną Teatru Starego i przyjaciółmi, wywołało ogromne emocje i wzruszenie do łez. Ale nie ma co płakać! Jeśli tylko „nieobecni” będą mogli oderwać się od nauki, reżyserka Aneta Ćwieluch na pewno znajdzie dla nich role.
Więcej zdjęć TUTAJ.
Kategorie:
kultura · news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish