paź 10, 2023
727 Wyświetleń
1 0

Osiemdziesiąte urodziny Małego Księcia

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie Żyć jak Mały Książę 13 października 2023 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Agir et penser comme le Petit Prince –  le vendredi 13 octobre 2023 à 17 heures

6 kwietnia 2023 roku minęło dokładnie 80 lat od pierwszego wydania „Małego Księcia” Antoine’a de Saint Exupéry`ego. Autor opublikował książkę w 1943 roku w Nowym Yorku. Utwór ten, zaliczany do klasyki literatury światowej, przetłumaczono na ponad 300 języków. Powróćmy jeszcze raz do tej opowieści, lektury szkolnej dla klasy 7 szkoły podstawowej, jakie dziś ona robi na nas wrażenie, przypomnijmy sobie najważniejsze cytaty.

31 lipca 1944 roku Antoine de Saint-Exupéry wyruszył w swój ostatni lot, z którego nie powrócił…. Co się wówczas wydarzyło?

Razem uczcijmy te osiemdziesiąte urodziny Małego Księcia, odkryjmy ten świat na nowo.

Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania dla miłośników kultury francuskiej, jesteś ciekaw jak to wygląda, przyjdź i sprawdź.

Czekamy na Was!

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish