lis 6, 2023
674 Wyświetleń
2 0

O znanych miłośnikach Francji

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie Polacy, którzy kochają Francję 10 listopada 2023 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Les Polonais qui aiment la France –  le vendredi 10 novembre 2023 à 17 heures

Czy znasz znanych Polaków, którzy kochają Francję?! Na pewno! Jest ich wielu. Zwykle zainteresowanie kulturą francuską zaczyna się od pierwszego kontaktu z uroczo lekkim i bardzo dla nas dźwięcznym językiem francuskim. Poznaj sławnych Polaków, którzy deklarują miłość do Francji, niektórzy z nich świetnie mówią po francusku. Skąd te ciepłe uczucia w stosunku do Francji?! Co lubią, co polecają Ci, którzy Francję kochają?!

Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania dla miłośników kultury francuskiej, staramy się zawsze o dobrą atmosferę, w końcu nasz cel, to dzielenie się wiedzą i miłością.

Czekamy na Was!

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish