lis 27, 2023
381 Wyświetleń
0 0

Polsko-norweski mix jazzowy

Napisany przez

PESH to polsko-norweski zespół młodych i niezwykle utalentowanych muzyków aktywnie działających na europejskiej scenie jazzowej.
Nazwa PESH wzięła się od pierwszych liter imion członków zespołu, który tworzą: perkusistka Patrycja Wybrańczyk, trębacz Emil Miszk, pianista Sondre Moshagen i kontrabasista Håkon Huldt-Nystrøm. W tym młodym kwartecie istotną osią jest szacunek do dorobku kultury norweskiej i polskiej, a celem muzyczna interakcja.
To zespół demokratyczny, bez lidera. W dowolnym momencie każdy z nas może przejąć inicjatywę. Dużą siłą PESH jest to, że wszyscy komponujemy. Każdy z nas ma duży szacunek do działań pozostałych członków zespołu. Zostawiamy sobie wzajemnie dużo miejsca, nie tylko muzycznie, ale też na wyrażanie własnych opinii, żeby potem znaleźć wspólne rozwiązanie, wspólny mianownik – mówi trębacz Emil Miszk.

Zapraszamy na koncert zespołu PESH w sobotę, 2 grudnia o godz. 18.00 w Teatrze Starym w Bolesławcu. Wstęp wolny!
Link do koncertu zespołu PESH w radiowej Dwójce

Przenikanie się wpływów z północy ze słowiańskim duchem to ważna mieszanka w historii jazzu, którą artyści chcą rozwijać współcześnie. Ich twórczość najtrafniej opisuje termin ekspresywnego jazzu w kameralnym wydaniu, z pejzażem brzmieniowym od modern jazzu i tradycyjnych rozwiązań, przez etniczną melodykę, aż po swobodną improwizację.

Kategorie:
news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish