sty 31, 2024
243 Wyświetleń
0 0

Wieczny tułacz – monodram Stanisława Górki

Napisany przez
Wraz z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich o/Bolesławiec serdecznie zapraszamy na monodram kabaretowy oparty na tekstach Mariana Hemara pt. „Wieczny tułacz” w wykonaniu Stanisława Górki – polskiego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego oraz pedagoga. Spektakl „Wieczny tułacz” to opowiedziana żartem i liryką, wierszem i piosenką opowieść o Marianie Hemarze, który wyjechał z Lwowa, by swym niezwyczajnym talentem wesprzeć sceny stołecznych kabaretów – Qui Pro Quo, Cyrulika Warszawskiego i innych. Wiązankę jego szlagierów przywołuje znany aktor, Stanisław Górka, który swoim śpiewem porwał już niejedną publiczność.
Wydarzenie odbędzie się 12 lutego 2024 r. o godzinie 12.30 w sali widowiskowej Kina FORUM Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, będącego współorganizatorem wydarzenia.
Zachęcamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu, które starszym widzom zapewni nutkę nostalgii, zaś młodszych wprowadzi w świat nie takiej odległej poezji i satyry polskiej.

Wstęp na spektakl jest odpłatny: 10,00 zł od osoby. Odpłatność za spektakl można uiścić przedstawicielowi Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w dniu 07.02.2024 w godzinach 13.00 – 17.00 w siedzibie MBP-CW.

Osoba do kontaktu w sprawie wydarzenia: Izabela Szymańska, tel. 75 612 13 88, e-mail: [email protected]

Kategorie:
news
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish