kwi 9, 2024
374 Wyświetleń
0 0

25 lat musicalu Notre-Dame de Paris

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie 25 lat musicalu Notre-Dame de Paris 12 kwietnia 2024 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

25ème anniversaire de la comédie musicale Notre-Dame de Paris – le vendredi 12 avril 2024 à 17 heures

25 lat po swoim powstaniu, musical „Notre-Dame de Paris” oparty na powieści Victora Hugo, powrócił w 2023 roku do Palais des Congrès w Paryżu, gdzie wszystko zaczęło się w 1998 roku. Od stycznia 2024 roku spektakl wyruszył w trasę po całej Francji: Lille, Strasbourg, Dijon, Rouen, Lyon, Nantes, Marseille, Bordeaux, a także będzie pokazany w Belgii i Szwajcarii.

To więcej niż musical! Według kompozytora Riccardo Cocciante to rodzaj pop opery. Jej wyjątkowość polega na tym, że w ciągu dwóch godzin, w dwóch aktach, zawarta jest tylko muzyka i śpiewanie. Wszystkie słowa ułożone są w 52 piosenki

Tytuł „Belle” w wykonaniu Garou nie tylko rozpoczął jego karierę, ale i stał się musicalowym przebojem. O tej fenomenalnej muzycznej uczcie opowie nam pani Krystyna Raszka.

Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania, popołudnie wypełnione radością z poznawania.

Czekamy na Was!

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish