kwi 12, 2024
332 Wyświetleń
0 0

Henry, nowy baran w Zoo Görlitz Zgorzelec

Napisany przez

Zoo Görlitz rozpoczyna nowy etap hodowli zagrożonych wyginięciem szorstkowłosych owiec pomorskich. Przybycie rocznego Henry’ego z Zoo Herford oznacza nie tylko pozyskanie oficjalnego barana hodowlanego, ale i ojca przyszłych pokoleń owiec tej rasy w Górnołużyckiej Zagrodzie Wiejskiej.
Samice szorstkowłosej owcy pomorskiej figurują w księdze hodowlanej od kilku lat, jednak brakowało odpowiedniego, oficjalnie zatwierdzonego tryka.
Księga hodowlana odgrywa kluczową rolę w hodowli, rejestrując informacje o rodowodzie, wydajności i cechach charakterystycznych zwierząt danej rasy. Umożliwia to dokumentowanie pracy hodowlanej, monitorowanie jakości zwierząt i śledzenie celów hodowlanych.
Szorstkowłose owce pomorskie słyną ze skromności i doskonałego przystosowania do surowego klimatu wybrzeża. Ich szorstka, drapiąca wręcz wełna była szczególnie ceniona przez żeglarzy, ze względu na wysoką zawartość tłuszczu, czyniącą ją idealną do produkcji odzieży odpornej na warunki atmosferyczne.
„Życzymy Henry’emu sukcesów w jego przyszłych obowiązkach hodowlanych i z niecierpliwością czekamy na kolejne pokolenia szorstkowłosych owiec pomorskich” – komentuje kurator zoo Catrin Hammer.

Dyrektor Zoo Dr Sven Hammer z baranem Henrym
Foto: www.zoo-goerlitz.de, Kati Sommer
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected]
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish