maj 6, 2024
481 Wyświetleń
1 0

Zapraszamy na spotkanie autorskie z o. Leonem Zdzisławem Pokorskim

Napisany przez

Zapraszamy na spotkanie autorskie z o. Leonem Zdzisławem Pokorskim, który  zaprezentuje zbiór poezji „Wędrując z aniołami”.

O. Leon Zdzisław Pokorski, franciszkanin w Prowincji Matki Bożej Anielskiej. Ukończył Niższe Seminarium Duchowne w Wieliczce oraz studia filozoficzno-teologiczne na Papieskiej Akademii Teologicznej w Instytucie Księży Misjonarzy w Krakowie, uwieńczone pracą magisterską z zakresu psychologii.

Poeta, który sprowadził anioły na ziemię, przypisując im ludzkie atrybuty i słabości, które dotykają człowieka. Interesuje się teatrem, muzyką, malarstwem i poezją. Jest krytykiem literackim, dziennikarzem i poetą.

Opublikował zbiory wierszy tj.: Spojrzenia, Godzina okrojona życiem, Anioły też płaczą, W cieniu skrzydeł, W blasku Serafina, Anioł nieborak siedzi zasmucony, Wędrując z aniołami; teksty piosenek, wydał płyty autorskie wraz z Dorotą Wawryszczuk, która uświetni  spotkanie śpiewając jego wiersze.

Jest  organizatorem wielu imprez artystycznych w Krakowie i innych miastach.

Od 2002 przynależy do Krakowskiego Bractwa Kurkowego w Krakowie. W 2015 roku został jego marszałkiem. Należy do Zakonu Rycerskiego św. Sebastiana, Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej oraz jest kapelanem zarządu. Jest członkiem Komitetu Budowy Pomnika króla Jana III Sobieskiego w Wiedniu, gdzie również pełni, rolę kapelana. Jest Templariuszem i kapelanem komandorii małopolskiej.

O. Leon jest również autorem prośby popierającej kanonizację Marii De Mattias. Poświęcił jej kilka swoich wierszy i publikacji prasowych.

Podczas spotkania będzie można nabyć tomiki wierszy o. Leona.

Serdecznie zapraszamy 10 maja 2024 r., godz. 17.00!

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish