cze 3, 2024
621 Wyświetleń
0 0

Koncert Vertical Trio w Pałacu Brunów – nowoczesne flamenco, muzyka dawna i jazz

Napisany przez

7 czerwca, w piątek, o godzinie 20:00 w Pałacu Brunów wystąpi Vertical Trio w składzie:
Martin Złotnicki – gitara
Marcin Spera – kontrabas
Ireneusz Folusz – cajon
Bilety w cenie 30 zł można kupić w Pałacu.

Martin Złotnicki to bsolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie gitary klasycznej. Doświadczenie z gitarą flamenco zbierał podczas warsztatów i lekcji u takich mistrzów jak Jerónimo Maya, Juan de Pilar, Ruben Diaz, oraz podaczas licznych podróży po Andaluzji. Założyciel Vertical Trio łączącego flamenco instrumentalne z jazzem. W dorobku dwie autorskie płyty „Don Quijote” i „Oración”.

Ireneusz Folusz to jeden z najlepszych perkusistów flamenco w Polsce. Gra głównie na cajonie. Współtworzył wiele projektów z pogranicza jazzu i muzyki etnicznej. Przez wiele lat brał udział w licznych projektach muzycznych, m.in. współpracował z Joao de Sousa i Fado Polaco, Vertical Trio, Viva Flamenco! Danza del Fuego, Cocotier, Savilon, Flamenco Ensamble, Kinga Rataj Fado.

Marcin Spera jest kontrabasistą i gitarzystą basowym, absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie kontrabasu jazzowego. Poza lokalną działalnością koncertową ma na swoim koncie występy w takich krajach, jak Niemcy, Francja, Holandia, Belgia, Portugalia, Włochy, Czechy, Węgry i Rumunia. Jako muzyk i kompozytor współpracował z teatrami we Wrocławiu (Teatr Muzyczny Capitol, Teatr Polski, Wrocławski Teatr Współczesny, Teatr Ad Spectatores), Legnicy i Warszawie. Jako muzyk sesyjny uczestniczył w nagraniu ponad 20 albumów w szerokim spektrum stylistyk muzycznych.

Tagi artykułu:
·
Kategorie:
kultura
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish