cze 6, 2024
193 Wyświetleń
0 0

Ręce precz od młodych dzikich zwierząt!

Napisany przez

Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec prosi miłośników zwierząt, aby nie zabierali rzekomo porzuconych młodych zwierząt.

„Telefon w Klinice dla Rannych Dzikich Zwierząt goerlitzkiego zoo dzwoni dziś po raz enty”. Relacjonuje Manuela Kleemann, odpowiedzialna za klinikę. „Prosimy o pozostawienie młodych królików, szopów, lisów, ptaków itp. w miejscu, w którym zostały znalezione. Rodzice zwykle są w pobliżu i wrócą, gdy tylko nie będą  czuły się zagrożone”.

Wraz z nadejściem wiosny wzrasta liczba pytań o rzekomo porzucone młode zwierzęta. W większości przypadków jednak interwencja człowieka nie jest konieczna. Rodzice nie przebywają ze swoimi młodymi przez cały czas, ale zwykle są w pobliżu.

Wiele młodych zwierząt, takich jak młode lisy i szopy, wybiera się na wczesne wycieczki, a młode ptaki opuszczają gniazdo, zanim będą w stanie naprawdę latać. Nie należy się o nie martwić, rodzice się nimi zajmą!

Jeśli natomiast chcemy się upewnić, że znalezione młode zwierzę ma się dobrze, można sprawdzić po jakimś czasie, czy nadal przebywa w tym samym miejscu. Wielką pomocą dla dzikich zwierząt będzie trzymanie psów, a w szczególności kotów z dala od młodych ptaków.

Jeśli sytuacja jest niejasna, należy zadzwonić do Kliniki dla Dzikich Rannych Zwierząt w Zoo Görlitz pod numer 0049160 90 95 48 00 /niemieckojęzyczna linia/ i poprosić o ocenę sytuacji. W ten sposób można zapobiec cierpieniu, którego można uniknąć.

„Chętnie odbieramy telefony, ponieważ w ten sposób możemy wyjaśnić sytuację i wspólnie zrobić wszystko, co najlepsze dla zwierząt” – apeluje Manuela Kleemann.

Dla osób, które chciałyby uzyskać więcej informacji na ten temat, Saksońskie Ministerstwo Krajowe opracowało obszerną ulotkę (https://publikationen.sachsen.de/bdb/artikel/11129 – wersja DE).

NIEopuszczone pisklę żurawia
Foto: C. Hammer- zoo-goerlitz.de
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected]
Cennik:https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish