kwi 14, 2011
2379 Wyświetleń
1 0

NOWE BOLEC NIUS – Wyczesany zarząd

Napisany przez

– Ależ się zapuściliśmy – powiedział starosta bolecki Przybył Cezaryl wchodząc do salonu fryzjerskiego K9.

– Aż nam tonsury wyszły na wierzch – w podobnym stylu zażartował opłacony członek zarządu powiatu boleckiego, Perseusz Etatowski a słyszące to fryzjerki zatrzęsły się w chichocie jak ciała pedagogiczne powiatowych szkół.

Etatowski i Cezaryl wicestarosty Staffa Wojnickiego do fryzjera ze sobą nie wzięli, bo drogi.

Wizyta kudłatej władzy w salonie fryzjerskim to element ofensywy piarowskiej lokalnej Proformy Obywatelskiej przerażonej ofensywą piarowską krajowej Proformy Obywatelskiej. Decyzja premiera o obniżeniu opodatkowania krajowej produkcji samolotów pasażerskich w ramach rekompensowania obywatelom wzrostu cen cukru sprawiła, że w starostwie powiatu boleckiego resztki owłosienia stanęły na strapionych głowach.

– Jak oni tak będą, to my nie będziemy – powiedział Etatowski.

– He? – spytał błyskotliwie Wojnicki.

I tak od słowa do monosylaby doszli do wniosku, że trzeba odwrócić trynd i zyskać akceptację społeczeństwa. Z szeregu społecznych problemu związanych ze służbą zdrowia, syndromem szwajcarskości asfaltu, czy też brakiem posad dla rodzin radnych, wybrali problem najbardziej palący – rozczochranie.

– Z naszych badań wynika, że stopień rozczochrania społeczności powiatu boleckiego jest drastyczny, w związku z tą sytuacją jest nam łyso – mówił Etatowski w specjalnym wydaniu programu Smrodek Tygodnia Telewizji łowicze. – A wiadomo, że rozczochrany obywatel jest bardziej awanturujący się niż obywatel uczesany czy nawet, w skrajnym przypadku, obywatel łysy.

Na szczęście nie wytrącił tą wypowiedzią z równowagi prowadzącego program Dawida Miernata, który w ramach walki o własną niezależność od samego siebie do końca programu opowiadał o nowym boskim balejażu prezydent Bolca, Mieczysława Mariana.

W każdym razie władze powiatu boleckiego postanowiły zgromadzić fryzjerów i fryzjerki oraz uczesać obywateli. Przy okazji Przybył Cezaryl i Etatowski wykorzystali okazję, aby w świetle kamer uczesać się za darmo. W ramach ofensywy piarowskiej stronę internetową powiatu przekształcono w serwis twojepasemka.pl a każdy petent rejestrujący kabriolet w powiatowym wydziale komunikacji otrzymuje od urzędników lakier do włosów.

– Mamy teraz taki niuluk – powiedział nieźle wyczesany starosta.

Fryzjerski show powiatu, jak pokazały badania, pozwolił poprawić wizerunek władzy wśród kobiet między 78 a 79 rokiem życia. Poparcie dla działań władz powiatu w tej grupie docelowej skoczyło z 5 na 5,5 procent.

– WOW! – podsumował Etatowski.

Kategorie:
Bolec Nius
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do NOWE BOLEC NIUS – Wyczesany zarząd

  • nastepnom razom chopaki muszom wźiąść ze sobom bogine stojącom na czele pefnego wyciału w krulstfie bolcowym której włosy rosnom wefnontsz głowy …tylko jak jom uczesac?

    arturbol 26/10/2011 09:06 Odpowiedz
  • Te postrzyżyny to taki DZIEŃ ŚWIRA ;)

    Lolka 14/04/2011 20:07 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish