2291 Wyświetleń
1 0

Rekordy Dolnego Śląska zawodnika Bolesłavii

Napisany przez

Podczas jednych z ostatnich zawodów lekkoatletycznych na otwartym stadionie rozegranych w dniach 6-7 października 2012 r.  w Zielonej Górze Kacper Olszewski pobił rekord Dolnego Śląska Młodzików w pchnięciu kulą.

W tej konkurencji we wrześniu 2012 r. Kacper wyrównał 26 – letni rekord (16.16). Obecnie wynik 16.31 uzyskany podczas Jesiennych Wielobojów w Zielonej Górze jest najlepszym wynikiem w historii dolnośląskiej lekkiej atletyki.

Przypomnijmy również, że niespełna 3 tygodnie temu podczas najważniejszej imprezy punktowanej w ramach ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa dzieci i młodzieży – Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zawodnik Bolesłavii posłał oszczep na odległość 61.34m bijąc tym samym rekord Dawida Podstawki 59.06m (LKS Polkowice). Trenerem podwójnego rekordzisty województwa jest Tomasz Markowski.

Za nami także Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce. Kwalifikację na tę ogólnopolską imprezę uzyskało aż 6 lekkoatletów z Bolesławca. Na największe brawa zasługuje występ Kacpra Olszewskiego.

Podopieczny trenera Tomasza Markowskiego zdobył w najważniejszej imprezie dwa krążki. W pierwszym dniu mistrzostw stanął na najwyższym stopniu podium uzyskując tytuł Mistrza Polski w konkurencji rzutu oszczepem (58.30), natomiast w drugim dniu wywalczył brązowy medal w rzucie dyskiem (57.74).  Bardzo blisko podium, bo na 4 miejscu uplasował się wieloboista Damian Gradzik (trener Rafał Gruman i Tomasz Markowski). W sześciu konkurencjach pobił 5 rekordów życiowych i zdobył łącznie 3372 pkt.  (100m – 12.65 PB 529 pkt., w dal 5.95 PB 576 pkt., pchnięcie kulą 11.90 PB 600 pkt., 110m ppł. 17.69 PB 554 pkt. rzut oszczepem 44.20 503 pkt. 1000m 3:05.61 PB 610 pkt.)

5 lokatę zajął podopieczny trenera Ryszarda Posackiego Paweł Jóźwiak. W skoku w dal uzyskał rezultat 6.13. Na 110m ppł awans  na mistrzostwa uzyskał Jakub Rafur (trener Ryszard Posacki). Płotkarz w kwalifikacjach uzyskał czas 15.88, natomiast w finale biegu czas 16.00, który dał mu 6 lokatę.

Monika Sandak w rzucie oszczepem weszła do wąskiego finału, gdzie z wynikiem 35.05 zajęła 7 miejsce. W drugiej swojej konkurencji (w rzucie dyskiem) podopieczna trenera Tomasz Markowskiego była 11 (34.65). Wojciech Karaban (trener Małgorzata Markowska) zajął 18 lokatę w biegu na dystansie 2000m z czasem 6:13.88.

W 46 letniej historii MKS Bolesłavia Bolesławiec zawodnicy klubu bili liczne rekordy Dolnego Śląska. Aktualnie w tabelach najlepszych wyników znajduje się 11 rekordów województwa (6 w kategorii młodzików, jeden w kategorii juniorów młodszych, trzy w kategorii juniorów i jeden w kategorii seniorów). Podwójnymi rekordzistami województwa są Agnieszka Dalmata (trener Tomasz Markowski) i Emilia Kumoś (trener Małgorzata Markowska).  We wrześniu do tej wybitnej grupy dołączył Kacper Olszewski.