lut 20, 2013
3159 Wyświetleń
0 0

Ludzie lubią mieć – premiera płyty Tomka Wachnowskiego

Napisany przez

Jako, że wszystkie pięknoduchy zajmują się tu ostatnio pieskim losem kotów pod rządami Romana – to ja, fizol, mam przyjemność poinformować, że 18 lutego 2013 miała miejsce premiera nowego albumu Tomka WachnowskiegoLudzie lubią mieć„.

Dawno nie pisałem recenzji muzycznych, więc tylko kilka szczerych zdań. Kraina łagodności to nie jest moja bajka, bo wprawdzie ostatnio po latach hiphopu, ska i skejtpunka wróciłem lekko do bluesa, ale płyty w stylu muzycznym zbliżonym do twórczości Tomka – nie miałem nawet do tej pory w swojej kolekcji. A, pomyłka!  Klika lat temu – trafiło mnie coś z rańca tak, że miałem głowę „Pod Budą” – tak bardzo, że zakupiłem jakiegoś the besta. Ale puściło po 3 dniach.  Nie żałuję, bo lubię muzyczne odkrycia, które dają w efekcie całe miesiące przyjemności z odkrywania gatunku. Wszystko przede mną. Co ciekawe – gościem na płycie jest Anna Treter, więc mam jakiś wspólny mianownik z moją pierwszą, krótką fascynacją.

Nowej płyty Tomka wysłuchałem już jakieś 7 razy. To przepiękna, kapitalnie kołysząca muzyka. Świetna, przejrzysta instrumentacja. I mądra, ciepła liryka, podana lekko wyrazistym, acz niepretensjonalnym wokalem twórcy.

Wracam do tych lat gdy byłem piękny, młody, dużo wyższy” – przy tym ostatnim się zawsze trochę zawieszam, ale to tylko dodaje smaku.

I codziennie mam wielką frajdę na samą myśl o tym, że wieczorem usiądę do spokojnej pracy, przy gorącej zielonej herbacie, w towarzystwie – jakkolwiek nie najlepiej to brzmi,  „Ludzi, którzy lubią mieć” :)

Zdecydowanie polecam! To najlepsza polska nuta jaką od lat słyszałem.

 

Komentarze do Ludzie lubią mieć – premiera płyty Tomka Wachnowskiego

  • Wkrótce usłyszymy materiał z nowej płyty Tomka na żywo w Bolesławcu a samą płytę będzie można wygrać na bobrach : )

    Bernard 07/03/2013 12:37 Odpowiedz
  • Ale autora okładki powinien jednak czekać los trzeciego kota w mieszkaniu bolesławianina.

    Bernard 20/02/2013 23:07 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish