mj. 6, 2013
2741 Wyświetleń
0 0

Magda Piskorczyk – Blues nad Bobrem w Piwnicy

Napisany przez

Blues nad Bobrem to już nie tylko doroczny Festiwal, ale i cykl koncertów odbywających się przez cały rok. Jednym z nich był niedzielny występ w Piwnicy Paryskiej. Na scenie zagościli Magda Piskorczyk, Aleksandra Siemieniuk i Bartosz Kazek. Energia i radość grania biły ze sceny. 

Aleksandra Siemieniuk towarzyszyła Magdzie Piskorczyk na gitarze

Aleksandra Siemieniuk towarzyszyła Magdzie Piskorczyk na gitarze

Zanim jednak na scenie pojawiły się gwiazdy, zagrało Combo Festiwalowe 2013 złożone z bolesławieckich muzyków. Karolina Grodzicka, Daniel Połeć (Lopez), Sławek Zimkiewicz (Zipek), Piotr Gnyszka i Bartek Korczyński.

Rozgrzali publiczność, ale do czerwoności rozpaliła ją dopiero Magda Piskorczyk ze swoją ekipą. Poza kunsztem, talentem i niesamowitym luzem artyści emanowali po prostu wielką radochą z faktu, że grają. Spontaniczność i umiejętność pobudzenia do aktywności słuchaczy (których udało się postawić na nogi i rozbujać) sprawiły, że pojawiły się pewne problemy z zakończeniem występu.

Choć teoretycznie na scenie występowało trio, to Magda Piskorczyk zapraszała na scenę bolesławieckich muzyków i można było odnieść wrażenie, że oni sami byli tym faktem zaskoczeni. Słuchacze mogli jednak dzięki temu posłuchać kilku finezyjnych solówek Piotra Gnyszki czy Lopeza. W końcu na scenie znaleźli się także Karolina Grodzicka, która zaśpiewała w duecie z Magdą Piskorczyk oraz Zipek, który ulżył bohaterce wieczoru w szarpaniu basu.

Działo się tego wieczoru bardzo wiele dobrego. Piwnica przypomniała czasy, gdy była klubem festiwalowym Bluesa nad Bobrem, a Stowarzyszenie Blues nad Bobrem zrobiło fajną reklamę Festiwalowi (Magda Piskotrczyk jest jedną z wykładowczyń Warsztatów BnB).

Przypominamy, że tegoroczny festiwal odbędzie się głównie w Kliczkowie (ale także w Bolesławcu) w dniach od 5 do 15 sierpnia.

Zacznie więcej zdjęć z tego koncertu znajdziecie TUTAJ.

Więcej na temat tegorocznej edycji BnB znajdziecie TUTAJ.

Magda Piskorczyk jest jedną z wykładowczyń tegorocznej edycji warsztatów Bluesa nad bobrem

Magda Piskorczyk jest jedną z wykładowczyń tegorocznej edycji warsztatów Bluesa nad bobrem

Kategorie:
muzyka
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish