gru 13, 2013
1493 Wyświetleń
0 0

Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości 2013

Napisany przez

Przedświąteczne spotkanie mieszkańców Bolesławca, odbędzie się 20 grudnia w Rynku Bolesławca. Jest to niepowtarzalna okazja do wspólnego spędzenia czasu i złożenia sobie życzeń. W programie m.in.: szopka z żywymi zwierzętami, Koncert Świąteczny, spektakl teatralny dla dzieci, spotkanie z Prezydentem Miasta oraz  koncert zespołu Turnioki.

Kolejny raz na bolesławieckim Rynku pojawi się szopka z żywymi zwierzętami, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Szopkę będzie można odwiedzać do 22 grudnia.

Piątkowe spotkanie rozpocznie się Koncertem Świątecznym podczas którego zaprezentuje się Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka” oraz pracownie BOK-MCC: wystąpi Zespół „Poeticon”, który od 7 lat prowadzi Anna Frączkiewicz. Młodzi muzycy regularnie koncertują i cieszą się gronem wiernych fanów. Posłuchamy również uczestników Pracownia Wokalnej – Barbary Lendzian oraz Studia Piosenki prowadzonej przez  Agatę Pińczuk – Burdzy. Ze świątecznym repertuarem wystąpi również znana z uroczystości miejskich Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”.

Dzieciom polecamy bajkowe widowisko plenerowe „Elfy w tarapatach” przygotowane przez Teatr AVATAR. Spektakl opowiada historię trójki milutkich choć nieco nieporadnych elfów św. Mikołaja, którzy muszą uratować Święta Bożego Narodzenia.

Tradycyjnie odbędzie się świąteczne spotkanie mieszkańców z Prezydentem Miasta – Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości. Będzie to czas składania sobie życzenia i dzielenia się opłatkiem. Harcerze przekażą Betlejemskie Światełko dla mieszkańców. Rozstrzygnięty zostanie konkurs na Bożonarodzeniową Szopkę.

Wspólne świętowanie zakończy się koncertem kolęd w folkowo-rockowych aranżacjach zespołu Turnioki. Te energetyczne, góralskie aranżacje znanych wszystkim kolęd i pastorałek wprowadzą nas w fantastyczną atmosferę świąt. Koncert odbędzie się w Kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Placu Zamkowym. Wstęp na koncert za zaproszeniami, które można otrzymać w zamian za wsparcie zbiórki środków czystości dla bolesławieckiego Domu Dziecka. Zaproszenia można odbierać w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej w holu kina Forum w dniach 9 – 13 grudnia. Ilość miejsc ograniczona.

Dodatkowo podczas imprezy w Rynku odbywać się będzie kiermasz świąteczny, będzie można również kupić bombki firmy Vitbis Polska. Na Placu Piłsudskiego, przed BOK-MCC, odbędzie się akcja poboru krwi Polskiego Czerwonego Krzyża.

informacja: BOK-MCC

 

 

Kategorie:
polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish