kwi 2, 2015
4201 Wyświetleń
1 0

Polisa na życie: zbawienie czy utrapienie?

Napisany przez

Wielu z nas pragnie zabezpieczyć się na przyszłość. Nawet jeśli nie myśli o sobie to posiadając rodzinę często rozmyśla o ich dobru w trudnych sytuacjach. Zabezpieczenia zazwyczaj szukamy nie tylko w oszczędnościach, ale też w ubezpieczeniach na życie. Czy warto w nie inwestować? Ile powinniśmy zapłacić za korzystny produkt? Jakiej umowy nie podpisywać?

Rozeznaj się w ofertach i wybierz najlepszą

Zanim rozpoczniesz poszukiwanie najkorzystniejszej oferty zastanów się czy potrzebujesz tego typu rozwiązań. Jak funkcjonowałaby Twoja rodzina gdyby Ciebie zabrakło lub uległbyś poważnemu wypadkowi? Gdy odpowiedziałeś już na to pytanie możesz zabrać się za porównanie kosztów ubezpieczeń na życie serwowanych przez różne firmy. Obserwując naszych rodaków dostrzegamy jedną prawidłowość wielu z nas uważa, że ubezpieczenia to strata pieniędzy. Osoby samotne nie myślą o tego typu produktach wcale, jedynie Polacy w związkach z dziećmi szukają zabezpieczenia na przyszłość. Zanim dokonamy wyboru warto rozeznać się w kilku ofertach, w internecie znajdziemy mnóstwo ciekawych porównań. Kiedy już sięgniemy po umowę musimy ją dokładnie przeanalizować. Bardzo często kilku stronicowy dokument jest napisany zawiłym językiem prawnym. Może też zawierać wiele niekorzystnych dla nas zapisów. Doskonałym przykładem są polisolokaty, które wywołują w ostatnim czasie wiele emocji. Wycofanie z tego typu produktu niosło za sobą utratę większości środków. Sprawą zajął się UOKiK, gdy chcemy uniknąć nieprzyjemności analizujmy dokładnie umowy. Jeśli jednak popadniemy już w tarapaty nie walczmy w pojedynkę. Pomoc prawnika specjalizującego się w tego typu sprawach będzie niezbędna. Ubezpieczyciel to nierówny rywal w walce, bez fachowej wiedzy i umiejętności stosowania przepisów nie wygramy. (źródło: http://www.ubezpieczenia-inwestycyjne.com.pl/ )

Ile to może kosztować?

W zależności od wersji, którą wybieramy cena polisy może wahać się od 30 do nawet 700 zł w skali miesiąca. Kupując ubezpieczenie o wartości 30 zł możemy uzyskać ubezpieczenie opiewające na sumę 100 tys. zł. Oczywiście cena za ubezpieczenie rośnie wraz z naszym wiekiem i stanem zdrowia. Wpływ na cenę mają przewlekłe choroby, palenie papierosów, obciążenia genetyczne. Oczywiście ubezpieczyciele konstruują swoje produkty tak, by cena malała wraz z okresem na jaki wykupujemy ubezpieczenie. Nie zapominajmy też, że zakup polisy nie daje nam gwarancji uzyskania odszkodowania.

Zanim podpiszesz sprawdź to

Niestety ubezpieczyciel może w wielu sytuacjach odmówić nam wypłaty pieniędzy. Dlatego zanim podpiszemy umowę upewnijmy się czy wybrana polisa oferuje odszkodowanie na wypadek śmierci na skutek choroby lub nieszczęśliwego wypadku. Dodatkowo sprawdźmy co wybrany ubezpieczyciel uważa za śmiertelną chorobę i nieszczęśliwy wypadek. Bardzo często nasze wyobrażenie na ten temat może być rozbieżne z wizją firmy. Ubezpieczyciele nie wypłacają pieniędzy gdy poniesiemy śmierć w wyniku wojny, ataku terrorystycznego lub samobójstwa.

Kategorie:
pieniądze
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Polisa na życie: zbawienie czy utrapienie?

  • Czy to jest nieoznaczony tekst reklamowy?

    ja 02/04/2015 15:19 Odpowiedz
    • Raczej poradnik…

      Cukier 02/04/2015 15:43 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish