cze 9, 2015
4028 Wyświetleń
2 0

Sukces firmy nie zależy już tylko od pracowników!

Napisany przez

Pracownicy to bardzo ważne ogniwo w każdej firmie przekładające się na jej sukces lub porażkę. Niestety w szybkiej i skutecznej realizacji projektów potrzeba już czegoś więcej, niż zgranej i inteligentnej załogi. Codzienna gonitwa, postęp i spora konkurencja sprawiły, że zarządzanie projektami to prawdziwe wyzwanie.

Szybka droga do celu

O tym jak trudne jest zarządzanie projektami może opowiedzieć każdy kierownik lub dyrektor. Pośpiech i wieczny natłok obowiązków sprawiają, że nie da się już manualnie zarządzać zespołem i realizować projekty. Niezbędne są do tego odpowiednie narzędzia do zarządzania projektami, które usprawniają działanie i skracają czas do minimum. Niestety w wielu firmach realizacja ich nie idzie zbyt sprawnie. Problem nie tkwi w ludziach, gdyż kadra składa się z wysoko wykwalifikowanych pracowników. Na brak płynności w działaniu ma w większości przypadków wpływ zły dobór narzędzi zarządzania lub całkowity uch brak. Często zdarza się, że ich nadmiar komplikuje sprawę, bowiem są wybierane bardzo przypadkowo i nie współgrają ze sobą zbyt dobrze. Dodatkowo wdrożenie każdego nowego programu sprawia, że osoba pracująca w jego środowisku musi się nauczyć właściwej obsługi. To wszystko zabiera czas, a finalnie nie przynosi zamierzonych efektów. Dlatego narzędzia do zarządzania projektami muszą być wybierane z głową. Przekazywanie informacji o realizacji projektu w e-mailach to już przeszłość. Dzięki zintegrowanemu programowi można śledzić postępy i szybko wyłapywać wszelkie odchylenia w pracy. Zainwestujmy w jedno, konkretne narzędzia. Zbyt wielka ilość programów wprowadzi chaos, a efekty pracy będą bardzo trudne do jednoznacznej oceny. Gdy mamy problem z doborem właściwych rozwiązań możemy skorzystać z usług firm zewnętrznych, które dostosują oprogramowanie do naszych potrzeb.

Ciągłe marnotrawstwo czasu

Kolejną przyczyną opóźnień lub miernych efektów w realizowanych celach jest marnotrawstwo czasu. W większości firm tracimy wiele czasu na czynności nie związane z realizacją danego projektu. Mowa tutaj o dyskusjach, spotkaniach, korespondencji e-mailowej. Zamiast skupić się na realizacji celów zawartych w projekcie jesteśmy rozpraszani milionem innych czynności, które nie będą miały wpływu na sukces przedsięwzięcia. Problem ten można rozwiązać wyznaczając jedną osobę w zespole do odbierania wszelkiej korespondencji skierowanej do grupy. W taki sposób wyłączymy resztę pracowników od ciągłego rozmawiania przez telefon lub tworzenia kolejnych wiadomości e-mail. Dobra organizacja czasu pracy to gwarancja sukcesu. Pamiętajmy, że w firmie nie ma czasu na chaos informacyjny, który utrudnia wszystkim pracę. Dzięki umiejętnością kierowników i odpowiednim narzędziom informatycznym można zniwelować chaos do minimum. W przejrzystym środowisku pracuje się sprawniej i efektywniej.

Kategorie:
pieniądze
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Sukces firmy nie zależy już tylko od pracowników!

  • Przeczytałem i się uśmiałem. Osoba, która to pisała, najwyraźniej nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu projektami. Drodzy Czytelnicy – proszę nie brać na poważnie tego artykułu. Jak macie potrzebę, to rzeczywiście skorzystajcie z osób z dużym doświadczeniem. Samo posiadanie certyfikatów PMI, PRINCE2, Scrum, itp też nie wystarcza.
    A tak naprawdę oprogramowanie to jest ostatnia rzecz, jaka jest potrzebna przy zarządzaniu projektami. Najważniejsza jest umiejętność współpracy z ludźmi i ich motywowania. Żaden najlepszy program nie zrobi projektu – projekty robią ludzie!

    Kazik Muster 09/06/2015 17:49 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish