Cze 9, 2015
2945 Wyświetleń
0 0

Sukces firmy nie zależy już tylko od pracowników!

Napisany przez

Pracownicy to bardzo ważne ogniwo w każdej firmie przekładające się na jej sukces lub porażkę. Niestety w szybkiej i skutecznej realizacji projektów potrzeba już czegoś więcej, niż zgranej i inteligentnej załogi. Codzienna gonitwa, postęp i spora konkurencja sprawiły, że zarządzanie projektami to prawdziwe wyzwanie.

Szybka droga do celu

O tym jak trudne jest zarządzanie projektami może opowiedzieć każdy kierownik lub dyrektor. Pośpiech i wieczny natłok obowiązków sprawiają, że nie da się już manualnie zarządzać zespołem i realizować projekty. Niezbędne są do tego odpowiednie narzędzia do zarządzania projektami, które usprawniają działanie i skracają czas do minimum. Niestety w wielu firmach realizacja ich nie idzie zbyt sprawnie. Problem nie tkwi w ludziach, gdyż kadra składa się z wysoko wykwalifikowanych pracowników. Na brak płynności w działaniu ma w większości przypadków wpływ zły dobór narzędzi zarządzania lub całkowity uch brak. Często zdarza się, że ich nadmiar komplikuje sprawę, bowiem są wybierane bardzo przypadkowo i nie współgrają ze sobą zbyt dobrze. Dodatkowo wdrożenie każdego nowego programu sprawia, że osoba pracująca w jego środowisku musi się nauczyć właściwej obsługi. To wszystko zabiera czas, a finalnie nie przynosi zamierzonych efektów. Dlatego narzędzia do zarządzania projektami muszą być wybierane z głową. Przekazywanie informacji o realizacji projektu w e-mailach to już przeszłość. Dzięki zintegrowanemu programowi można śledzić postępy i szybko wyłapywać wszelkie odchylenia w pracy. Zainwestujmy w jedno, konkretne narzędzia. Zbyt wielka ilość programów wprowadzi chaos, a efekty pracy będą bardzo trudne do jednoznacznej oceny. Gdy mamy problem z doborem właściwych rozwiązań możemy skorzystać z usług firm zewnętrznych, które dostosują oprogramowanie do naszych potrzeb.

Ciągłe marnotrawstwo czasu

Kolejną przyczyną opóźnień lub miernych efektów w realizowanych celach jest marnotrawstwo czasu. W większości firm tracimy wiele czasu na czynności nie związane z realizacją danego projektu. Mowa tutaj o dyskusjach, spotkaniach, korespondencji e-mailowej. Zamiast skupić się na realizacji celów zawartych w projekcie jesteśmy rozpraszani milionem innych czynności, które nie będą miały wpływu na sukces przedsięwzięcia. Problem ten można rozwiązać wyznaczając jedną osobę w zespole do odbierania wszelkiej korespondencji skierowanej do grupy. W taki sposób wyłączymy resztę pracowników od ciągłego rozmawiania przez telefon lub tworzenia kolejnych wiadomości e-mail. Dobra organizacja czasu pracy to gwarancja sukcesu. Pamiętajmy, że w firmie nie ma czasu na chaos informacyjny, który utrudnia wszystkim pracę. Dzięki umiejętnością kierowników i odpowiednim narzędziom informatycznym można zniwelować chaos do minimum. W przejrzystym środowisku pracuje się sprawniej i efektywniej.

Kategorie:
pieniądze
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Sukces firmy nie zależy już tylko od pracowników!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Irena Tkaczyk na 60. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Słupsku

  Publikujemy relację ze Słupska Ireny Tkaczyk, lubanianki, która zakwalifikowała się na finał Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Irena jest lubanianką, która na...

  Zamknij