cze 23, 2015
2679 Wyświetleń
0 1

Stwórz idealne miejsce do grillowania w swoim ogrodzie!

Napisany przez

Kiedy aura za oknem zaczyna sprzyjać coraz chętniej spędzamy wolny czas na świeżym powietrzu. Idealnym miejscem do grillowania i rodzinnych spotkań jest działka lub przydomowy ogród. Warto zadbać o komfort wypoczynku i pokusić się o aranżację zielonej przestrzeni. Jak stworzyć małym nakładem środków wygodny kącik do grillowania?

Jedz i baw się dobrze!

Nic tak nie dodaje sił jak odpoczynek na świeżym powietrzu. Rozmowy z bliskimi, grill i piękne słońce to idealne połączenie. Dlatego warto zadbać o komfortową aranżację ogrodu lub działki, by czas spędzony na świeżym powietrzu był prawdziwą przyjemnością. Zacznijmy od wyboru odpowiedniego miejsca dla grilla. Najlepiej blisko domu, by nie mieć kłopotów z przynoszeniem potrzebnego jedzenia. Grilla ustawmy w miejscu nie narażonym zbytnio na promienie słoneczne i osłoniętym od wiatru. Pamiętajmy jednak, że nie możemy zakłócać wypoczynku innym mieszkańcom. Dlatego decyzja o ustawieniu grilla powinna być przemyślana.

Wybierz odpowiedni sprzęt

Miejsce do grillowania wybrane, czas pomyśleć o odpowiednim sprzęcie. Na rynku roi się od różnego rodzaju grilli węglowych, elektrycznych, gazowych czy murowanych. Oczywiście najpopularniejsze są grille węglowe, których cena nie jest wygórowana. Niestety nie jest to rozwiązanie bez wad. Możemy mieć problemy z rozpaleniem paleniska, a i o czystość elementów nie będzie nam łatwo zadbać. Korzystniejszym rozwiązaniem są grille murowane, jednak jest to rozwiązanie stosunkowo drogie. Nie jest też możliwy transport tego typu grilla w dowolne miejsce. Dlatego coraz więcej osób wybiera grille gazowe, które możemy zabierać w dowolne miejsce. Ich rozpalanie trwa zaledwie kilka sekund. Dla komfortu użytkowania warto wybrać model z blatami, na których będziemy mogli położyć szczypce lub jedzenie przygotowane do grillowana. Pomyślmy też o zestawie akcesoriów, które ułatwią nam przewracanie mięsa i warzyw na ruszcie.

A może pawilon?

Długie przesiadywanie na słońcu jest męczące i nie wpływa korzystnie na naszą skórę. Dlatego jeśli zamierzamy spędzać długie godziny grillując w ogrodzie pomyślny o stworzeniu miejsca, które uchroni nas od promieni słonecznych. Jeśli posiadamy altankę możemy ją zaaranżować używając pnących roślin lub tkanin. Świetnie sprawdzi się też stalowy pawilon ogrodowy, który jest solidny i uchroni nas nie tylko przed słońce, ale też letnim deszczem. Kolejnym elementem decydującym o naszym komforcie wypoczynku jest zestaw mebli ogrodowych. Najtańsze są oczywiście zestawy mebli plastikowych. Niestety niska cena nie idzie w parze z dobrą jakością. Ich ogromnym plusem jest łatwość w utrzymaniu czystości, wystarczy umyć je bieżącą wodą. Ponadto pod wpływem słońca ich kolor blaknie, a z czasem musimy być przygotowani na pęknięcia. Droższym, ale solidniejszym rozwiązaniem są drewniane meble ogrodowe. Właściwie pielęgnowane drewno posłuży nam przez wiele lat i będzie cieszyć nas niezmienionym kolorem. Zanim jednak zakupione meble rozłożymy zadbajmy o odpowiednio utwardzoną powierzchnię.

Kategorie:
dom i ogród
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish