lis 18, 2015
3274 Wyświetleń
1 0

Jak wybrać odpowiednie dodatki i dekoracje do kuchni?

Napisany przez

Aranżując nowoczesną kuchnię oszacuj ilość miejsca, którą możesz przeznaczyć na dobrze dobrane dodatki oraz dekoracje. Tradycyjne wnętrze ożywisz innowacyjnymi ozdobami. Aby uzyskać efekt metamorfozy Twojej kuchni czasem wystarczy wymienić kilka drobiazgów, a całe pomieszczenie zyska niezwykłą świeżość, na której Ci zależy.

Moc drobiazgów

Jeżeli znudziła Ci się kuchnia w bardzo tradycyjnym i zachowawczym stylu, pomyśl o kilku subtelnych zmianach jej wystroju. Nie musisz od razu decydować się na remont. Oczywiście nowoczesne meble kuchenne potrafią nie do poznania odmienić wnętrze i podnieść jego elegancję, jednak dodać kuchni charakteru potrafią również oryginalne oraz odpowiednio zestawione ze sobą drobiazgi. Gwarantowany efekt, zwłaszcza w stonowanej kuchni utrzymanej w czarnej, białej lub szarej tonacji, zapewnią akcesoria w bardzo soczystych i wyrazistych barwach. Kolorowe szklanki i talerze dodadzą charakteru nie tylko Twojej kuchni, ale również odświeżą jadalnię. Wyobraź sobie zielone, świeże i pachnące zioła na parapecie w ozdobnych donicach dopasowanych kolorem i stylem do wystroju Twojej kuchni. Warkocz czosnku, imbryk, wazony… te drobiazgi potrafią niesamowicie dodać uroku i ciepła każdemu wnętrzu. Uważaj jednak, aby nie przesadzić z ekspozycjami ozdób, ponieważ uzyskamy wówczas efekt niepotrzebnego chaosu i przesycenia.

Praktyczne, ale niebanalne akcesoria

Często ludzie słysząc słowo dekoracja kojarzą ją automatycznie z bezużytecznymi bibelotami, które ustawione na półkach tylko zbierają kurz. Wcale nie musi tak być! Przedmioty, których używasz na co dzień mogą przecież także być wykonane w ciekawy sposób. Wówczas oprócz tego, że będą funkcjonalne, zachwycą one swoim nietuzinkowym wyglądem i dodadzą Twojej kuchni oryginalności. Odważ się na nowoczesny chlebak albo pojemnik na sól i herbatę w niebanalnych kształtach, wzorach i kolorach. Weź pod uwagę jednak, że aranżacja przestrzeni kuchennej powinna opierać się o potrzeby jej użytkowników. Wystrój powinien cieszyć oko, ale przede wszystkim zachwycać swoją funkcjonalnością. Ważne, aby kuchnia była zagospodarowana w sposób, który idealnie podkreśli indywidualny styl jak i zainteresowania i hobby domowników. Jeśli wybierasz dodatki kieruj się więc nie tylko dopasowaniem ich do koloru ścian, blatów czy mebli kuchennych, ale również swoim osobistym gustem. (źródło: http://www.kuchniewarszawa.com.pl/)

Kategorie:
dom i ogród
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish