lis 3, 2015
3098 Wyświetleń
0 0

Czym powinieneś kierować się przy wyborze dewelopera?

Napisany przez

Ofert mieszkaniowych jest na rynku całkiem sporo i wciąż nie przestaje ich przybywać. Chcac wybrać najdogodniejszą z nich, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad wyborem naszego dewelopera. Przemyślana decyzja z pewnością zagwarantuje nam zadowolenie z zainwestowanych w ten sposób pieniędzy. Na co powinniśmy zwrócić wiec uwagę, rozglądając się za idealnym dla nas deweloperem?

Gdzie go szukać?

Na samym początku, warto ustalić źródło, z którego czerpać będziemy informacje o dostępnych na rynku ofertach oraz deweloperach, od których one pochodzą. Źródłem takim może być na przykład gazeta branżowa, ale i dobrze prowadzone strony internetowe czy też fora, które umożliwią nam dostęp do wiarygodnych opinii popartych doświadczeniem innych ludzi.

Zapoznaj się z terminami

Z pewnością zainteresować powinna nas również kwestia terminów. Chodzi przede wszystkim o termin oddania mieszkania, który winien być przez dewelopera dokładnie określony. W przypadku jego niedotrzymania, to on ponosić będzie odpowiedzialność za niedotrzymanie czasu realizacji budowy, choć zdarza się i tak, że proces ten opóźnia się z przyczyn od niego niezależnych. Co więcej, współpraca z deweloperem sformalizowana powinna zostać poprzez zawarcie przedwstępnej umowy, podpisywanej najlepiej w towarzystwie notariusza. Pozwoli ona uregulować wszelkie znaczące kwestie w związku z budową oraz oddaniem mieszkania do użytku.

Poznaj swojego dewelopera

Zanim zdecydujesz się na usługi konkretnego dewelopera, powinieneś zapoznać się między innymi z prawnym statusem firmy, od której kupisz swoje mieszkanie. Postaraj się zwrócić także uwagę na fakt posiadania przez dewelopera stosownego certyfikatu. Dobrze jest, by posiadał on certyfikat Krajowej Izby Budownictwa, który może okazać się dodatkowym jego atutem. Spora część mniejszych deweloperów może jednak go nie posiadać – wtedy też najlepiej będzie posiłkować się opiniami klientów, którzy skorzystali już z jego usług.

Sprawdź miejsce inwestycji

Rozglądając się za najlepszym deweloperem, warto brać pod uwagę także lokalizację, w której znajdować będą się potencjalnie interesujące nas mieszkania na sprzedaż. W tym celu możemy zapoznać się ze specjalną mapą inwestycji, która dodatkowo dostarczy nam informacji o tym, czy aby przypadkiem w pobliżu interesującego nas obiektu, nie jest planowana jakaś większa budowa. Chodzi tu przede wszystkim o wysokie budynki, drogi ekspresowe czy fabryki. Warto także zainteresować się kwestią komunikacji – nowe budynki powstają często na obrzeżach miast, do których dostanie się często utrudnia brak dróg dojazdowych.

Jeśli szukasz mieszkania w którejś z większych aglomeracji, możesz postawić przykładowo na dewelopera w Warszawie na Woli, Mokotowie czy Bemowie. Znalezienie dogodnej lokalizacji może być kwestią kluczową nie tylko w przypadku, kiedy poszukujesz nieruchomości dla siebie. Niewykluczone przecież, że w przyszłości zadecydujesz o wynajmie kupionego lokum. Wtedy też jego lokalizacja z pewnością przyczyni się do wzrostu atrakcyjności mieszkania.

Kategorie:
dom i ogród
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish