lis 23, 2015
3094 Wyświetleń
0 0

4 podstawowe błędy, jakie popełniamy przy urządzaniu mieszkania

Napisany przez

Umiejętne urządzenie mieszkania to często nie lada wyzwanie. Najczęściej przed podjęciem się tego zadania mamy już w głowie jakąś wizję – mniej więcej wiemy, jak chcielibyśmy, by ono wyglądało. Mimo wszystko nierzadko realizacja pomysłu wygląda nieco inaczej niż wypatrzony w katalogu projekt. Jakie są podstawowe błędy, które popełniamy, urządzając mieszkanie na własną rękę?

Niespójność stylu

W projektowaniu wystroju oraz wyposażenia naszego lokum, elementem kluczowym okazuje się być całościowe spojrzenie na mieszkanie. Stylistyka poszczególnych pomieszczeń winna korespondować ze sobą, tworząc spójną, atrakcyjną wizualnie całość. Dzięki temu mamy szansę uniknąć stylistycznego chaosu i niedopasowania.

Nieodpowiednia kolorystyka

Równie ważne przy okazji urządzania naszego lokum, jest umiejętne dobieranie kolorów do poszczególnych wnętrz oraz ich charakteru. Barwa ścian powinna właściwie współgrać z meblami oraz detalami, a także niewątpliwie z wielkością pomieszczenia. Ta zasada ważna jest szczególnie w przypadku niewielkich wnętrz. Wtedy też należy unikać ciemnych barw, które pochłaniają światło. Zdecydowanie lepiej postawić na kolory jasne bądź pastelowe. Oprócz tego, pomieszczenia takie jak kuchnia, salon oraz łazienka, powinny zostać pomalowane raczej w jednej tonacji kolorystycznej – najlepiej klasycznej bądź nowoczesnej.

Źle dobrane meble

Meble należy dobierać w sposób rozsądny i przemyślany. Ważna jest bowiem nie tylko stylistyka, ale i praktyczność naszego wyboru – decydujmy się raczej na takie, które nie tylko będą efektownie się prezentować, ale i ich pielęgnacja nie przysporzy nam większych kłopotów. Istotne jest także to, by były możliwie jak najbardziej uniwersalne. Dzięki temu późniejsze zmiany w wystroju czy inne, różnego rodzaju modernizacje, nie będą wymagały zbyt dużej interwencji w dotychczas obowiązującą aranżację. Ważne są także oczywiście gabaryty mebli, a także ich kolor. Nie do każdego wnętrza pasować będą meble masywne, a przykładowo ciemne, dodatkowo optycznie je pomniejszą.

Niefunkcjonalność pomieszczeń

Kolejną ważną kwestią jest wyposażenie dostosowane do planu mieszkania. Warto dokładnie przemyśleć poszczególne rozwiązania, takie jak na przykład otwarta na salon kuchnia. Choć jest ona nowoczesna, a przy tym skutecznie powiększa przestrzeń dzienną mieszkania, wiąże się ze szczególną dbałością o czystość, a przy tym naraża na ,,wychodzenie” zapachów z kuchni. Niewątpliwie korzystnie będzie więc rozważyć częściowe jej wydzielenie.

Profesjonalna aranżacja wnętrz

Urządzanie wnętrz na własną rękę to często ryzykowne posunięcie. Aby uniknąć różnego rodzaju niepowodzeń, warto skorzystać z usług firmy, która zajmuje się fachowym doradztwem w zakresie ich projektowania oraz aranżacji. Dzięki temu będziemy mieć pewność co do przemyślanego doboru wyposażenia mieszkania, a także atrakcyjności jego stylistyki. (źródło: http://urzadzamypodklucz.pl/)

Kategorie:
dom i ogród
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish