lip 8, 2015
3375 Wyświetleń
4 3

Gdzie powiat ma rowerzystów?

Napisany przez

Powiatowa liga rowerowa, rowerowa Rundka z powiatem czy wsparcie Ceramicznego Bikemaratonu to pozornie działania kreujące nasze starostwo na samorząd przyjazny cyklistom. Tyle, że samorząd ten zainteresowany jest jedynie rekreacyjno – sportowymi przejawami życia rowerowego. Chyba nikomu decyzyjnemu w starostwie nie przychodzi do głowy, że rower to nie tylko sprzęt do wycieczek poza miasto i wyścigów ale także zwykły środek komunikacji.

Dowody? Choćby idiotyczna ścieżka rowerowa na Gdańskiej czy na Śluzowej, gdzie najpierw ścieżkę wybudowano (a właściwie wybudowano kolorowy chodnik z kostki) a potem wynajęto miejsca na tej ścieżce przycmentarnym handlarzom. Potem pas dla rowerów wymalowano na asfalcie (taniej byłoby od tego zacząć).

Dowód koronny widać dziś przy nowej siedzibie powiatu. Właściwie nie widać. Przy nowej siedzibie starostwa przy ulicy Armii Krajowej nie ma ani jednego stojaka do przymocowania roweru!!!

Tak, też w pierwszej chwili myśleliśmy, że to brzydkie plotki, pomówienia, szkalowanie starosty, PO, PSL i SLD. Ale nie.

Gdzie tutaj zaparkować i przypiąć rower? Można wnieść go na schody i przypiąć do barierki utrudniając korzystanie z niej innym. Jedyna opcja.

Gdzie tutaj zaparkować i przypiąć rower? Można wnieść go na schody i przypiąć do barierki utrudniając korzystanie z niej innym. Jedyna opcja.

Szanowny mieszkańcu powiatu, jeśli przyjedziesz coś załatwić w nowej siedzibie starostwa rowerem, przypnij go sobie do schodów (do latarni się nie da, bo za niskie) a najlepiej jedź autem (parking pod starostwem niedługo będzie płatny) i podreperuj budżet powiatu, albo dymaj na piechotę.

Rower służy do wycieczek i wyścigów a nie do odwiedzania urzędów, robienia zakupów, dojazdu do pracy czy zwykłego codziennego docierana z A do B.

- To będzie budynek funkcjonalny, ale skromny - bez fontann i fajerwerków – mówił Dariusz Kwaśniewski o nowej siedzibie powiatu. Nie wyjaśnił czy stojak dla rowerów to fontanna czy fajerwerk.

– To będzie budynek funkcjonalny, ale skromny – bez fontann i fajerwerków – mówił Dariusz Kwaśniewski o nowej siedzibie powiatu. Nie wyjaśnił czy stojak dla rowerów to fontanna czy fajerwerk.

 

Tagi artykułu:
· · · · ·
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Gdzie powiat ma rowerzystów?

 • W sumie zastanawiam się jaki procent kwot przeznaczanych przez powiat na imprezy rowerowe wystarczyłby na stojaki przy wejściach do siedziby i np. na garaż rowerowy dla pracowników.

  Bernard Łętowski 08/07/2015 10:42 Odpowiedz
 • Ja wbijam do banku i urzędu z rowerem. Przypięty do nawet właściwego stojaka rowerowego nie gwarantuje, że będzie tam jeszcze jak wrócimy.

  fox 08/07/2015 10:36 Odpowiedz
  • Nie gwarantuje, ale gdyby ktoś chciał zaryzykować, to nie ma takiej możliwości. Jeden z wielu przykładów legendarnej już troski PO o obywatela.

   skorn 08/07/2015 11:05 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish