sie 7, 2016
2824 Wyświetleń
8 0

Idzie normalność? Stojak dla rowerów, ohyda reklamowa i trawnik w Rynku

Napisany przez

Szok! W Bolesławieckim Rynku pojawiły się normalne stojaki rowerowe (nie wiemy kiedy, ale to może być dywersja). Normalne, bo pozwalające przypiąć ramę roweru a nie tylko koło jak to miało miejsce w dotychczas instalowanych w Bolesławcu stojakach piętnowanych zresztą przez nas w cyklu Kretyństwa Rowerowe.

Ktoś dojrzał do tego, aby rowerzystów potraktować w sposób cywilizowany, jeszcze kilka lat i będą u nas budowane ścieżki rowerowe nie z kostki, a z asfaltu i to nie tylko w miasteczku rowerowym.

Żeby jednak nie było tak różowo, wizyta w Rynku z aparatem przypomina o jego zagospodarowaniu i tekście Żeby było brzydziej, gdzie pisaliśmy m.in. o tym jak psuje się estetykę miejsc publicznych.

Pisaliśmy tak: Fontanna w bolesławieckim Rynku swój urok ma w tym, że jest równo z płytą Rynku. Wyglądała ładnie, bo strumienie wody tryskały z poziomu „podłogi”. Pewnego dnia jednak jakiś zdolny pan z PWiK jadąc ciężarówką przez Rynek wjechał na fontannę i ją uszkodził. Myślenie samorządowe o przestrzeni publicznej nakazało postawić na rogach fontanny cztery kwadratowe kwietniki i zabić jej urok. Tam nie ma ruchu samochodów, więc po co? Do tego dodano ceramiczną ławkę, która być może w innym miejscu miasta wyglądałaby dobrze, ale tam pasuje jak pięść do oka. (Cały tekst TUTAJ.)

Klomby to mało, ktoś wpadł na pomysł, że w Rynku przyda się także trawnik pod klombem:

IMG_5106

No i poczucie estetyki naszych władz pozwala na wyrażenie zgody na zamontowanie w Rynku takiej reklamy:

IMG_5105

Czy grafik płakał jak projektował ten misz masz? Czy naprawdę im bardziej nawalone, naćkane i naciapane, to reklama będzie skuteczniejsza? Czy też płacili za projekt od słowa i zdjęcia? A może autor reklamy nie lubi Term Bolesławiec?

Naprawdę przydałby się w tym mieście ktoś, kto widząc takie koszmarki reklamowe i inne paskudztwa, przynajmniej na starówce, mógłby powiedzieć veto.

 

 

Tagi artykułu:
· · · ·
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish