paź 9, 2015
2884 Wyświetleń
0 0

Twój dom może przykuwać uwagę przechodniów!

Napisany przez

Każdy właściciel nieruchomości marzy, by jego dom prezentował się wyjątkowo. Jeśli zależy nam na wyróżnieniu się w sąsiedztwie warto zadbać o perfekcyjną elewację. Wybierając piękny kolor możemy mieć pewność, że niejeden przechodzień zwróci na nasz budynek uwagę. Jak jednak dopasować idealną farbę do naszej elewacji?

Kolor, który przypadnie do gustu

Dom to wizytówka każdej rodziny, dlatego dokładamy wszelkich starań, by prezentował się atrakcyjnie. Elementem zewnętrznym, który przykuwa wzrok przechodniów jest elewacja. Od jej dobrego wykonania zależeć będzie wygląd naszej nieruchomości. Dlatego zanim zdecydujemy się na konkretną barwę przemyślmy jej wybór bardzo dokładnie. Kolor musi współgrać bezwzględnie z resztą elementów budynku m. in. dachówkami i stolarką okienną. Nie warto też decydować się na barwy, które bardzo odstają od reszty budynków. Jeśli nasze osiedle jest w stonowanych kolorach, lepszym pomysłem jest wybranie barwy współgrającej z resztą domów. Pamiętajmy, że nadmierne wyróżnienie się z gąszczu innych nieruchomości nie jest dobrym posunięciem.

Jak dobrać idealną barwę?

Spróbujmy wypożyczyć próbnik ze sklepu lub firmy zajmującej się malowaniem budynków. Z tym pomocnym gadżetem udajmy się na spacer po okolicznych osiedlach. Jeśli zauważymy dom, którego kolor bardzo nam się podoba poprośmy właściciela o możliwość odnalezienia danej barwy. Wystarczy podejść do murów i poszukać barwy, która będzie najbliżej tych widniejących na wzorniku. Możliwe, że właściciel nieruchomości będzie też pamiętał nazwę farby, którą malował budynek. Nie zapominajmy, że próbnik nie do końca odzwierciedla faktyczny kolor. Efekt końcowy może się minimalnie różnic od tego przedstawionego na karteczce. Z dobraną już barwą udajemy się do sklepu i nabywamy farbę w wymarzonym odcieniu. Teraz pozostaje już tylko podjąć decyzję, czy budynek malujemy samodzielnie czy z pomocą profesjonalnej firmy remontowej? Jeśli elewacja jest gładka i nie wymaga zbyt dużej ilości poprawek możemy spróbować swoich sił. W przypadku, gdy widzimy znacznie nierówności i nie mamy pomysłu skąd wypożyczyć rusztowanie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy remontowej.

Wiele rodzai, który najlepszy?

Udając się do sklepu spotkamy na półkach kilka rodzai farb. Dużą popularnością cieszą się farby akrylowe, które są odporne na zabrudzenia. Możemy ją nakładać na pomalowane powierzchnie, gdyż bardzo dobrze kryje. Farby z tej grupy wyróżnia też zdolność do samooczyszczenia, dzięki czemu możemy cieszyć się atrakcyjnym wyglądem budynku bardzo długo. Dużo zwolenników mają też farby silikonowe, które są elastyczne i odporne na negatywne czynniki atmosferyczne. Charakteryzują się też wysoką paroprzepuszczalnością. Dlatego nie musimy obawiać się obrastania budynku porostami lub mchem. Z ich użyciem możemy cieszyć się przez długi czas żywymi kolorami. Warto wspomnieć też o farbach mineralnych, które są bardzo tanie. Z ich użyciem możemy malować beton, tynk i kamień. Minusem jest niestety niższa jakość i słaba odporność na parę wodną. (źródło: http://www.elgrom.pl/ )

Kategorie:
dom i ogród
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish