sty 12, 2017
5038 Wyświetleń
8 0

Do kiedy Piotr Roman będzie prezydentem Bolesławca?

Napisany przez

W czasie gdy Rosja zajęła Krym krążył taki dowcip:

 • Z kim graniczy Rosja?
 • Rosja graniczy z tym, z kim chce.

Przypomniał mi się gdy montowałem wywiad Kazimierza Marczewskiego z prezydentem Bolesławca. Powstała przy okazji parafraza powyższego dowcipu wygląda tak:

 • Do kiedy Piotr Roman będzie prezydentem Bolesławca?
 • Piotr Roman będzie prezydentem Bolesławca do czasu, aż mu się odechce.

Potencjalni przeciwnicy mogą oczywiście modlić się o to, aby PiS ograniczył ilość kadencji szefów gmin i dużo silniej modlić się o to, aby takie ewentualne ograniczenie brało pod uwagę także dotychczasowe kadencje.

Na dwa lata przed wyborami samorządowymi trudno nawet wymyślić kogoś, kto mógłby z Piotrem Romanem powalczyć przynajmniej z jakąś z szansą na sukces. Opozycję mamy taką, że nawet Petru z Kijowskim wyglądaliby przy niej poważnie. Oczywiście, na usta (jako potencjalny kontrkandydat) ciśnie się Maciej Małkowski, ale już dziś musiałby budować jakieś własne zaplecze, bo obawiam się, że część Ziemi Bolesławieckiej, w roli zaplecza, to mu może co najwyżej plakaty twarzą do ściany ponaklejać, żeby się obecny prezydent przypadkiem nie poobrażał.

Porozmawialiśmy chwilę z panem prezydentem po wywiadzie. Powiedziałem, że gdyby jak Rafał Dutkiewicz, oznajmił że nie będzie kandydował, to przynajmniej dowiedziałby się z kim przyjdzie mu walczyć w wyborach samorządowych i kto ma ambicje prezydenckie. Pan prezydent powiedział, że i tak wie.

Tyle, że mi chodziło o jego ludzi.

Bo tak się złożyło, że przeciwnicy to mu się przez lata wykruszyli sami lub z pomocą, albo też przyłączyli się do partii prezesów. I ci dziś najbardziej ostrzący sobie zęby na stołek w Ratuszu zapewne należą do Forum Samorządowego Ziemi Bolesławieckiej. I tak sobie myślę, że to właśnie niektórzy z nich najżarliwiej modlą się do Prezesa Polski o wprowadzenie kadencyjności w samorządach.

We wspomnianym wywiadzie pan Kazimierz spytał prezydenta o to, czy będzie kandydował w kolejnych wyborach. Odpowiedź na to pytanie Piotr Roman zakończył znamiennym zdaniem pokazującym nie tylko jego samoocenę ale i ocenę konkurencji politycznej:

„Bolesławiec jest w dobrym punkcie rozwojowym, szkoda by było gdyby ktoś to popsuł.”

To ostatnie zdanie w poniższej zajawce. I wszystko jasne…

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Do kiedy Piotr Roman będzie prezydentem Bolesławca?

 • „Bolesławiec jest w dobrym punkcie rozwojowym, szkoda by było gdyby ktoś to popsuł.”

  Troche w tym racji… PO tez sobie poukladalo, teraz widzimy jak nowa zmiana zmienia i psuje wszystko…. strach pomyslec co by sie u nas dzialo :P :) cala wymiana kolegow dawnego prezydena na kolegow nowego…

  ona 13/01/2017 14:02 Odpowiedz
 • Pycha kroczy przed upadkiem. Skąd wiadomo, że ktoś nie poprowadzi miasta lepiej i zjednoczy wiele środowisk, które zostały zbagatelizowane?

  ula 12/01/2017 16:48 Odpowiedz
 • ziemia bolesławiecka to mieszanka polityczno-społeczna i nie bardzo rozumiem jaki jest jej cel polityczny . Bo samo wygranie dla wygrania z P.Romanem jest co najmniej śmieszne .Nie ma wyraźnej rozbieżności ,a przynajmniej społeczeństwo jej nie dostrzega,między prezydentem a „totalną opozycją” ,i ja wcale nie bronię tu P.Romana . Bo sprzeczanie się o „kolor śmietnika” jest dla przeciętnego bolesławianina jak wybór cukru w sklepie. A najgorszy w tym wszystkim jest to ,że dorwanie się kogoś innego do władzy , może wprowadzić „wygłodniałych pseudo biznesmenów na salon z korytem”

  daniel 12/01/2017 14:07 Odpowiedz
 • Przyznam, że gdybym wiedział 2 lata temu, że Małkowski ma szanse, a miał, to bym na niego oddał głos. Za 2 lata nie popełnię tego samego błędu oczywiście jeśli zdecyduje się wystartować. Szanse ma jeszcze większe. Dojrzał, ma doświadczenie i co ważne – nie sprzedał się.

  Pankracy 12/01/2017 09:50 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish