Mar 15, 2017
2032 Wyświetleń
9 1

Obecnie bezpartyjni

Napisany przez

Rusza Ruch Samorządowy Bezpartyjni przez złośliwych nazywany ruchem ofiar kadencyjności. Wiąże się z nim wiele osób pokładających w nim nadzieje na swój dalszy polityczny żywot po ograniczeniu im możliwości kolejnego kandydowania na obecnie zajmowane stanowiska.

Na stronie Bezpartyjnych jest zakładka Poznaj nas, w której widzimy liderów tego ruchu i czytamy: “Polskie wybory samorządowe od lat wygrywają w większości kandydaci bezpartyjni (ponad 90% samorządowców jest bezpartyjnych). Od wielu lat obserwowaliśmy jak partie zawłaszczają życie publiczne i próbują zawłaszczać samorządy, ale dziś ryzyko upartyjnienia w fatalnym systemie wyborczym osiągnęło czerwony alert. Polska znowu może przespać swoje 5 minut. Nie możemy do tego dopuścić i musimy pokazać alternatywę.” 

Kiedy najedziecie na zdjęcia poszczególnych osób zobaczycie ich imiona i nazwiska. Niestety brakuje tam informacji o tym, że są oni w większości obecnie bezpartyjni. Wystarczy zaangażować Google, aby okazało się, że niejeden z liderów w jakiejś partii (albo i dwóch) już był a nawet wykorzystywał ją do zdobycia obecnie zajmowanego stanowiska. Faktycznie niektórzy od wielu lat obserwowali jak partie zawłaszczają życie publiczne i próbują zawłaszczać samorządy. Obserwowali od środka.

Ja skończyłem weryfikację liderów (wyniki powyżej) na jednym ich rzędzie i okazało, się że na pięciu liderów aż czterech ma swoją partyjną przeszłość polityczną. Jak komuś się nudzi, to zachęcam do weryfikacji kolejnych kandydatów i podania wyników poniżej w komentarzu. Sam jestem ciekaw wyników.

I jeszcze tak dla przypomnienia bezpartyjności plakaciki wyborcze z Bolesławca z roku 2006, takie bezpartyjne jak Prawo i Sprawiedliwość.

Plakaty wyborcze z 2006 roku.

Plakaty wyborcze z 2006 roku.

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Obecnie bezpartyjni

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Znowu zagrają w Łodzi

  Spektakl "Siała baba mak" działającego w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu Teatru z jednej gliny zakwalifikowano na 35. Ogólnopolskie Konfrontacje...

  Zamknij