mar 15, 2017
3213 Wyświetleń
13 1

Obecnie bezpartyjni

Napisany przez

Rusza Ruch Samorządowy Bezpartyjni przez złośliwych nazywany ruchem ofiar kadencyjności. Wiąże się z nim wiele osób pokładających w nim nadzieje na swój dalszy polityczny żywot po ograniczeniu im możliwości kolejnego kandydowania na obecnie zajmowane stanowiska.

Na stronie Bezpartyjnych jest zakładka Poznaj nas, w której widzimy liderów tego ruchu i czytamy: „Polskie wybory samorządowe od lat wygrywają w większości kandydaci bezpartyjni (ponad 90% samorządowców jest bezpartyjnych). Od wielu lat obserwowaliśmy jak partie zawłaszczają życie publiczne i próbują zawłaszczać samorządy, ale dziś ryzyko upartyjnienia w fatalnym systemie wyborczym osiągnęło czerwony alert. Polska znowu może przespać swoje 5 minut. Nie możemy do tego dopuścić i musimy pokazać alternatywę.” 

Kiedy najedziecie na zdjęcia poszczególnych osób zobaczycie ich imiona i nazwiska. Niestety brakuje tam informacji o tym, że są oni w większości obecnie bezpartyjni. Wystarczy zaangażować Google, aby okazało się, że niejeden z liderów w jakiejś partii (albo i dwóch) już był a nawet wykorzystywał ją do zdobycia obecnie zajmowanego stanowiska. Faktycznie niektórzy od wielu lat obserwowali jak partie zawłaszczają życie publiczne i próbują zawłaszczać samorządy. Obserwowali od środka.

Ja skończyłem weryfikację liderów (wyniki powyżej) na jednym ich rzędzie i okazało, się że na pięciu liderów aż czterech ma swoją partyjną przeszłość polityczną. Jak komuś się nudzi, to zachęcam do weryfikacji kolejnych kandydatów i podania wyników poniżej w komentarzu. Sam jestem ciekaw wyników.

I jeszcze tak dla przypomnienia bezpartyjności plakaciki wyborcze z Bolesławca z roku 2006, takie bezpartyjne jak Prawo i Sprawiedliwość.

Plakaty wyborcze z 2006 roku.

Plakaty wyborcze z 2006 roku.

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Obecnie bezpartyjni

 • A na tych plakatach to reklama jabłek?

  Łukasz Nadwodny 16/03/2017 11:42 Odpowiedz
  • To taka strategia: „Jeśli na nas nie zagłosujesz, to otworzymy warzywniak”

   Bernard Łętowski 16/03/2017 13:18 Odpowiedz
   • Samorządowy, ma się rozumieć :)

    olo 16/03/2017 13:52 Odpowiedz
 • Ktoś, oprócz spanikowanych dworzan z układu, się na to nabierze?

  Robert 16/03/2017 08:55 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish