Paź 6, 2020
490 Wyświetleń
0 0

Listy Mozarta na październik

Napisany przez

 

Biblioteka Pedagogiczna w Bolesławcu oraz Ibuk Libra proponują lekturę na październik.

Wolfgang Amadeusz Mozart. Wybór listów, pod red. Ireneusza Dembowskiego

 

Wolfgang Amadeusz Mozart był nie tylko muzycznym geniuszem, ale tak jak jego ojciec, znakomitym epistolografem. Ich listy są uważane za najciekawsze i najpiękniejsze, jakie kiedykolwiek napisał muzyk. Korespondencja Mozarta oraz jego najbliższych, przyjaciół i znajomych jest niezrównaną, najwiarygodniejszą encyklopedią jego życia i twórczości oraz wspaniałym świadectwem epoki.

Książka jest zbiorem listów Wolfganga Amadeusza Mozarta. Zebrał je oraz przetłumaczył Ireneusz Dembowski, dodając także komentarze do listów, przypisy, indeksy nazwisk i utworów kalendarium życia Mozarta. Czytelnik znajdzie tu przegląd najważniejszych okresów życia Mozarta, który żył niespełna 36 lat. Przekład listów Mozarta stanowi dumny polski akcent w historii opracowań listów kompozytora. Ireneusz Dembowski wykonał heroiczną pracę, tłumacząc, opracowując i dokumentując przelane na papier myśli autora Requiem.

Podstawą tłumaczenia jest wydanie krytyczne korespondencji Mozarta Mozart. Briefe und Aufzeichnungen Gesamtausgabe w opracowaniu W. Bauera i O. E. Deutscha, opublikowane pod patronatem Mozarteum w Salzburgu.

Tytuł dostępny jako prezent do 31 października.

 

Kody potrzebne do zalogowania się na platformie Ibuk Libra dostępne są w Bibliotece. Można zamówić  je telefonicznie, drogą mailową lub odebrać osobiście w siedzibie Biblioteki – od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 17.00.

Zapraszamy.

Kategorie:
news
http://bibliotekaped.wixsite.com/boleslawiec

Biblioteka Pedagogiczna działa od 1951 roku. Mieści się w budynku I LO przy ul. H. i W Tyrankiewiczów 11 w Bolesławcu. Bogaty i stale aktualizowany księgozbiór dostępny jest dla wszystkich chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Marcin Kydryński w Centrum Wiedzy

W poniedziałek, 5 października, w Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Wiedzy w Bolesławcu gościła Marcina […]

Zamknij