mar 31, 2023
864 Wyświetleń
8 0

aŻartNEWS: Warzywniaki świętego Kamila już wkrótce

Napisany przez

I Konferencja Zdrowego Żywienia Zbiorowego w Teatrze Starym w Bolesławcu był próbą prezentacji warzyw na scenie Teatru Starego i wypadła doskonale. To natchnęło już nakarmionych medyków to poszerzenia działalności szpitala o nowe pola aktywności. Szpital otworzy Warzywniaki świętego Kamila. będzie to lokalna sieciówka z punkami sprzedaży w placówkach kultury.

Pierwsze warzywniaki zostaną otwarte w Teatrze Starym i Kinie Forum. Trwają rozmowy z Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł i Centrum Kultury i Sztuki Muza w Nowogrodźcu.

– Widz będzie mógł, zamiast popcornu, chrupać sobie cebulę, czy pora – powiedział nam anonimowo jeden z pracowników szpitala. – Ale oczywiście najważniejsza dla nas będzie kapusta.

Święty Kamil jest patronem i opiekunem personelu medycznego. Stąd nazwa szpitalnych warzywniaków. Logo sieci ma stanowić anioł (jest on jestem z atrybutów tego świętego) przytulający kapustę.

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki ma wprowadzić do swojego sklepu z ceramiką słoje do kiszenia oraz, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, przygotować przegląd filmów Patryka Vegi: Pora na buraki.

 

Foto: www.lokalnywarzywniak.pl

POWYŻSZA INFORMACJA JEST NIEPRAWDZIWA

Kategorie:
aŻartNEWS
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish