lis 15, 2009
2648 Wyświetleń
0 0

Kantry Biczewskiej

Napisany przez

Nie byłem na koncercie Żanny Biczewskiej, ale przecież mogę dzięki bolesławieckim portalom dowiedzieć się, jak było. I tu problem, bo na drukowanym POrtalu relacji brak. Nic, ani tytułu mówiącego, że na koncercie nikt nie zginął, ani relacji opiewającej zdolności organizacyjne BOK. Zaniepokoiłem się nie na żarty, bo choć faktura za stronę kina pewnie już opłacona, to stronę przecież ktoś i za coś aktualizować musi.

Nic to, zaglądam na Bolec.info. Pewnie tato emema poszedł i relację zrobił. Ale i tu materiału brak. Ani kibole, ani prezes BKS-u, na koncert do BOK-u nie poszli. No i senior Marczewski motywacji w sobie nie znalazł. Jest jednak nowy portal, boleslawiec24.pl – tam znalazłem to, czego szukałem.

Wysłannicy portalu na koncert dotarli, Żannie Biczewskiej lampą w oczy przywalili (można wykonawcom Chopina, to czemu nie jej, co z tego, że artysta sobie klimat robi, fota musi być) i relację przygotowali. I to jaką… Czytam:

Wielka postać rosyjskiej muzyki, wspaniała interpretatorka, o charakterystycznym glosie i manierach, które są rozpoznawalne po kilku pierwszych frazach nastrojowej muzyki – wystąpiła w Bolesławcu.

I tyle wystarczy, żebym żałował, że nie byłem na koncercie, albo że nie mam nagrań Biczewskiej. Bo człowiek posłuchałby kilku fraz nastrojowej muzyki i już wiedział, czy kobieta kulturalna czy gburka, czy maniery damy, czy wsią jechało ze sceny. A nie wiem, więc czytam dalej:


W Bolesławcu, w dniu 12 listopada przed bolesławiecką publicznością wystąpiła Żanna Biczewska (Żanna Władimirowna Biczewskaja), rosyjska pieśniarka urodzona w Moskwie.

I już czytelnik wie, że publiczność nasza, swojska była, a nie z importu. Wie, że bolesławianina stać na bilet na koncert Biczewskiej, w domyśle – dobrobyt jest. No i jakby w pierwszym zdaniu tekstu ktoś nie doczytał że koncert był w Bolesławcu, to w drugim się dowie, bo przecież bolesławicki portal głupi nie jest i koncertów z Grudziądza opisywał nie będzie. Czytamy dalej:

Jest jedyną pieśniarką, która wykonuje styl folklor – kantry. Pieśniami i romansami rosyjskimi zainteresowała się po spotkaniu z Bułatem Okudżawą, którego nazywa swoim nauczycielem i ojcem chrzestnym na scenie.

Kantry, podobnie jak dżez czy blus, to gatunek muzyczny. Miałem kiedyś taki santrak z jednego mówisa gdzie grali kantry, rytmenblusa i roka.
A że Żanna zainteresowała się kantry po spotkaniu z Okudżawą, to też nic dziwnego. Mało kto o tym wie, ale Korneliusz Pacuda zapraszał Okudżawę do Mrągowa co roku, tylko Bułat tajma nie miał.

Dobra, dość kpin. Wszystko wyjaśnia komentarz pod relacją z występu Biczewskiej, która to relacja wcale nie opisuje występu Biczewskiej:

Mefisto napisał/a:
Prawie jak nasza Beata Kozidrak z wyglądu na pierwszy rzut oka. Taka diva jak u nas Maryla Rodowicz !!!

Jakie diabły, takie piekło.

Kategorie:
Łętowski · recenzje
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Kantry Biczewskiej

 • @Tryton
  Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że charakter i specyfika obu portali różnią się diametralnie. Muszę ci jednak powiedzieć, że jako postronny obserwator, zupełnie z Bolesławcem niezwiązany, chętniej zaglądam na bobrzan (i to wcale nie ze względu na osobę jego współtwórcy), bo więcej tu ciekawych rzeczy o ludziach i mieście. No a poza tym poziom komentatorów bardziej mi odpowiada:)
  Pozdrawiam

  Althea8 16/11/2009 20:27 Odpowiedz
 • Benedykt wyczuł że w tekście Kruszynki coś jest dziwacznego. Bnautka odkryła co dokładnie. Ja wściekam się na uczniów, gdy w wypracowanich wklejają mi teksty z bryków. Mógłbym już cytować z pamięci różne frazy.
  Ogólnie rzecz biorąc wypada z koncertu napisać własną relację, a nie kopiować fragmenty z innych portali.

  qmenuauto 16/11/2009 12:15 Odpowiedz
 • Dzięki za wyjaśnienie – nie wpadłabym na to,
  Ale mam pytanie – jaki to ma związek z Twoim tekstem, że takie komentarze ukazują się tutaj? Chyba tylko taki, że ktoś (jeśli kopiuje), to robi to bez zrozumienia treści, które przekleja?

  Agnieszka 16/11/2009 11:48 Odpowiedz
 • Na mój gust Agnieszko to bnautka pokazała ze tekst na boleslawiec24.pl jest plagiatem.

  Bernard 16/11/2009 11:27 Odpowiedz
 • Chyba czegoś nie łapię – tekst dobry, śmieszny, a niektórzy się w nim plagiatu dopatrują? Przecież zdania z oryginalnego tekstu są nawet napisane kursywą. Poza tym po co googlować i szukać cojestgrane.pl i pisać – ojej, to jest tutaj, skoro Bernard napisał, że czytał na boleslawiec24.pl

  Agnieszka 16/11/2009 11:18 Odpowiedz
 • @Trytonie,
  nazywając to, na czym się spotykamy, blogiem Bernarda, pomniejszasz znaczenie innych autorów.
  Miłosz digitalpędzel, Sławek Głowacki, Joan, Jacek Pałka, Rysiek Gruchawka, Bruner a do tego są i stare teksty Tomka Mielocha, materiały wideo Maćka Bartkiewicza Zbyszka Warężaka.
  Wkrótce prawdopodobnie dołączy do nas świetny fotograf i znana mądra pani, która będzie pisać o swoich lekturach.
  Do tego dochodzi coraz liczniejsza grupa osób komentujących, które tak jak ty wzbogacają stronę tym, co piszą.
  Ja bym to nazywał czymś w rodzaju platformy blogerskiej. Moje to jest tylko w tym znaczeniu, że ja staram się całość spinać i zapraszać tutaj ciekawych autorów.
  A co do nabijania się z kolegów po fachu. Może i nieładnie, ale aż się prosiło a i ze mnie się na bobrzanach nabijano i jakoś korona mi z głowy nie spadła.

  Bernard 16/11/2009 10:52 Odpowiedz
 • Althea8, Bobrzanie a boleslawiec24.pl to strony, które znacznie różnią się swoim charakterem i specyfiką. Ten, na którym się znajdujemy nazywa się blogiem Bernarda i przedstawia nasz mały samorządowy świat jego okiem. Oprócz tego kilka ciekawych tekstów i felietonów. Portal 24.pl jest ewidentnie informacyjny i choć dopiero raczkuje to widać, że drzemie w nim niezły potencjał. Jest przede wszystkim informacyjny i co ważne nie bierze udziały w lokalnej wojnie na portale. Dlatego też lubię tam zaglądać. Poza tym nie ładnie kiedy dziennikarz nabija się z drugiego. Warto czasem po koleżeńsku zwrócić uwagę nić wywlekać coś na światło dzienne. Mimo to fajne, że b24.pl podchodzi do swojego potknięcia z dystansem…

  Tryton 16/11/2009 10:24 Odpowiedz
 • @HalinaB witaj na tej stronie
  kilka komentarzy niżej bnautka coś napisała……?

  Bernard 16/11/2009 10:08 Odpowiedz
 • Hej! Bernard, Twój tekst przeczytałam od „deski do deski”, zresztą inne też. Widzę, że szczególną uwagę poświęciłeś mojemu spolszczeniu „Country” i dobrze. Masz rację – dystans do siebie mamy i trafiłeś w 10, pośmialiśmy się, z siebie również. Przeczytałam również wszystkie komentarze na bobrzanie.pl. i dziękują za nie. Halina Biernat

  HalinaB 16/11/2009 09:08 Odpowiedz
 • Zajrzałam na portal boleslawiec24,pl i mnie zmroziło. Bolesławianie, dziękujcie za bobrzan:))

  Althea8 16/11/2009 06:02 Odpowiedz
 • @autor – bo Bernardzie, nowy portal jest otwarty dla osób: „które czują w sobie dziennikarski potencjał, ale być może do tej pory nie miały szansy na skonfrontowanie swoich umiejętności z rzeczywistością”.
  No to teraz mogą sobie pokonfrontować :))))
  Czasy mamy takie, że dziennikarz musi WSZYSTKO WIEDZIEĆ O WSZYSTKIM, a rzadko się zdarza, że znajdzie się taki, który w miarę dobrze wie COŚTAM O CZYMŚ. :))))

  kminek 16/11/2009 00:57 Odpowiedz
 • @bnautka – 2 zdanie są rżnięte żywcem, ze 2 nieco zmienione i inna kolejność pozostałych.
  Ale z tym kantry, to radzę nie tak hop-siup. Skoro Biczewska jako JEDYNA wykonuje styl folklor – kantry, to może ten styl się tak własnie nazywa :)

  kminek 16/11/2009 00:51 Odpowiedz
 • Chyba znalazłam pierwowzór relacji z koncertu Żanny w Bolesławcu :)
  http://cojestgrane.pl/wydarzenie/27451/
  Kruszynki Miernatowej.
  Pozdrawiam

  bnautka 15/11/2009 23:48 Odpowiedz
 • :/ dlaczego tagi są niewidoczne?

  romantique 15/11/2009 23:05 Odpowiedz
 • a co znaczy „skawiej”?

  Bernard 15/11/2009 23:04 Odpowiedz
 • Ja też żartowałem, bardzo skawiej Bernard, skawiej :)
  Pozdrawiam

  romantique 15/11/2009 23:03 Odpowiedz
 • @romantique
  ja wierzę ze ludzie mają dystans do siebie i potrafią się śmiać także z siebie samych
  w wypadku tego tekstu mam nawet pewność : )

  Bernard 15/11/2009 23:00 Odpowiedz
 • pożartować nie wolno?

  Bernard 15/11/2009 22:56 Odpowiedz
 • Bernard. Każdy przecież wie, że powinno być kantry end łestern :) I nie czepiaj się tak bardzo, bo Ty od krwi również nie stronisz : )

  romantique 15/11/2009 22:51 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish