gru 12, 2011
3355 Wyświetleń
2 0

Poradnik adwentowy dla premiera Rzeczypospolitej

Napisany przez

Czy nie byłem obłudny? Czy nie uciekałem się do kłamstwa, aby ukryć własne błędy lub pochwalić się przed innymi? Czy zadbałem, aby należycie wyjaśnić przebieg i przyczyny katastrofy smoleńskiej? Czy nie jestem człowiekiem o podwójnej moralności?

Czy czułem się odpowiedzialny za tych, którzy są wokół mnie? Czy starałem się ich wspomóc, wesprzeć w pracy, w wysiłku ku dobremu? Czy dawałem im dobry przykład? Czy powierzając Katarzynie Hall tekę ministra oświaty, nie doprowadziłem do powstania w polskich szkołach zamętu, który niekorzystnie odbije się na rozwoju najmłodszych dzieci?

Czy nie gorszyłem bliźnich swoimi słowami lub postępowaniem? Czy nie namawiałem ich do grzechu? Czy nie dążyłem do ustanowienia rozwiązań prawnych legalizujących zabijanie nienarodzonych i zapłodnienie in vitro?

Czy nie działałem w organizacjach mafijnych, czy nie jestem odpowiedzialny lub sam nie wymuszałem okupu, haraczu, nadmiernych podatków, abonamentu radiowo-telewizyjnego? Czy nie podnosiłem stawki podatku VAT? Czy nie ciążą na mnie łzy osób przeze mnie pośrednio lub bezpośrednio poszkodowanych?

Czy zwalczałem korupcję? Czy właściwie rozliczyłem z obowiązków minister Julię Piterę?

Czy żywię do kogoś (Jarosław Kaczyński, Grzegorz Schetyna) niechęć lub nienawiść? Czy zawsze pamiętałem, że przykazanie miłości dotyczy także ludzi o innym światopoglądzie niż mój własny?

Czy zawsze dawałem swoim dzieciom dobry przykład? Czy dbałem o ich wyrobienie moralne i religijne? Czy nie przyjąłem razem z żoną sakramentu małżeństwa w trakcie kampanii wyborczej, po kilkudziesięciu latach trwania faktycznego związku?

Czy nie patrzyłem przez palce na zło tylko dlatego, aby mieć święty spokój?

Czy zapłata, którą dawałem pracownikom, była sprawiedliwa, odpowiadająca wymaganiom i godności ludzkiej? Czy dbałem o ubezpieczenie pracowników? Czy sprawiedliwie dawałem im czas na odpoczynek? Czy nie zwiększałem składki rentowej? Czy nie podnosiłem wieku emerytalnego? Czy nie ukradłem pracownikom pieniędzy zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych?

Czy jako członek Kościoła katolickiego pamiętałem o tym, że sam winienem przyczyniać się do tego, aby nastała jedna Owczarnia Chrystusa? Czy przez swoje niewłaściwe odnoszenie się do katolików spoza tak zwanego „Kościoła łagiewnickiego”, w szczególności do słuchaczy Radia Maryja, nie oddalałem chwili nastania jednej Owczarni Chrystusowej pod pieczą jednego Pasterza?

Czy bardziej od dobra kraju nie leżała mi na sercu władza, sława i zysk? Czy nie trwoniłem pieniędzy własnych obywateli na ratowanie państw strefy euro? Czy chęć przypodobania się Angeli Merkel nie była silniejsza niż konieczność zabezpieczenia interesów własnego narodu?

Czy w ogóle mam sumienie?

Kategorie:
Na emigracji
  http://www.malgorzata.mieloch.net

  Przez szereg lat związana z Bolesławcem, od roku 2008 mieszka w Ostrowie Wielkopolskim. Mól książkowy, surferka, domatorka, gospodyni domowa, kolekcjonerka osobliwości.

  Komentarze do Poradnik adwentowy dla premiera Rzeczypospolitej

  • powinni zrobić ustawkę PO vs PIS

   Daniel 04/01/2012 08:13 Odpowiedz
  • sami wysportowani bohaterzy ups… patrioci nawet
   ladnie to sie tak odgrazac za szybka monitorowa?
   o znam miasto to u nas nie bylo i nie ma mocnych

   fobiak 04/01/2012 00:57 Odpowiedz
  • Drogi cemoi07 ;-)
   raczej obity na czerwono- może by mu wyleciały z dyni te pisuarowskie teorie spiskowe ;-)

   pami666 03/01/2012 22:04 Odpowiedz
  • @Lolka,
   – cyt. „@pami, ja tez nie wiem, po co Dżuda tak się yntelektualnie produkuje, mogłaby nazwać donka rudym s…..lem i po bólu ;)”
   -bardzo dobre, i celne.
   Ona wbrew Rejowi chciała tej konstatacji nadać pisowej głębi.

   Nie wiem czy Juda-Mieloch, nKostas, i Kostas to ta sama osoba, peut-etre, na stronie tej pierwszej, ten trzeci napisał cyt. (Kostas)
   „Podtrzymuję – KAŻDY kto głosował na PO to idiota albo zdrajca Polski!”

   Ostatnio znajomy prokurator przekonał mnie, iż za pewne delikty lepiej walić w pysk, niż pisać pozwy.

   Kostas to kolejny „prawdziwy Polak” który powinien mieć mordę obitą na różowo.

   cemoi07 03/01/2012 21:37 Odpowiedz
  • na pewno

   Daniel 03/01/2012 18:51 Odpowiedz
  • @ lolka
   na pomatołów to nie działa . potrzebny jest szok !!
   a to napewno nastapi , bo jak mozna takie bzdury imputować w społeczeństwo ! Pan Dariusz nawet tego nie ogarnia !! Co ciekawe ja wiecej zarabiam jak durnie podnoszą podatki !! no ale cóż z tego muszę utrzymywać resztę swoich krewnych na jedno wychodzi!! ale kiedyś się skończy ! HI live !

   Daniel 03/01/2012 18:51 Odpowiedz
  • @pami, ja tez nie wiem, po co Dżuda tak się yntelektualnie produkuje, mogłaby na zwać donka rudym s…..lem i po bólu ;)

   Lolka 03/01/2012 18:19 Odpowiedz
  • co do artykułu ; gdzie jest 40% POmatołów głosujących . wszyscy narzekają . no ale kto głosował na tych impotentów ekonomicznych . a jak słyszę jakiegoś tłuka który mówi ,że podniesienie podatków to ” coś robienie i walka z kryzysem” to ręce opadają . proszę państwa vat idzie do góry a vincenty bierze jeszcze pożyczkę na wspomaganie finansów publicznych ! no to już mamy z górki do bankructwa ! nie mogę się doczekać dnia w którym urzędasy nie dostaną wypłaty

   Daniel 03/01/2012 12:36 Odpowiedz
  • Nie wiem, moze Ty masz 1 cm ;-) A Kostas – wpisz się u Dżudy- świetna komitywa ;-))) …Jedna i ta sama osoba…ale żeście sobie to wykombinowali ;-)

   pami666 03/01/2012 10:15 Odpowiedz
  • nKostas, dyskusji sie nie widzi, chyba, ze czytasz z ust
   ech… ze tez ja sie musze takimi pyskujacymi to to tutaj zajmowac
   pami666 a czym ty mierzysz kulture i inteligencje, nie zawsze dlugosc przesadza o jakosci, ponoc napoleon mial 2 cm.

   fobiak 03/01/2012 10:02 Odpowiedz
  • Zobaczyć „dyskusję” dwu trolli – bezcenne!
   Za resztę można zapłacić kartą VISA ;-)

   nKostas 03/01/2012 09:13 Odpowiedz
  • Poziom Twojej kultury i inteligencji jest równy zeru- tak jak ta strona.

   pami666 03/01/2012 08:49 Odpowiedz
  • pami666 cicho byc bo cie stajenny ausradiert a ty chcesz ponoc czuwac nad prawda

   fobiak 03/01/2012 01:41 Odpowiedz
  • Jaka obłudna strona, fałszowanie rzeczywistości i kasowanie komentarzy które najwyraźniej nie pasują autorce i moderatorowi tej strony. Żenada! !!!! Prawda zabolała??? Dla kogo jest ta cała strona bobrzanie.pl??? Dla wielbicieli Pani Dżudy?????? Lepiej załóżcie sobie kółko wzajemnej adoracji.. !!!!!!!!!!! Paranoja!!!!!!!!!!

   pami666 02/01/2012 22:56 Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish