sty 31, 2013
3512 Wyświetleń
2 0

Z telewizyjnej taśmoteki – odcinek z 30 stycznia 2013

Napisany przez

W tym wydaniu programu zobaczymy kilka wydarzeń z 1997 roku: trudne początki Młodzieżowej rady Miasta w Bolesławcu, wystawę malarstwa Michała Twerda z tego samego roku, czy spotkanie z Bogdanem Czyżewskim zorganizowane przez Danutę Maślicką w klubie Pegaz Bolesławieckiego Ośrodka Kultury.

Możemy też zobaczyć jak wyglądała sesja Rady Miasta w 1996 roku, na której to na przykład radny Krzysztof Bąk martwi się o wizerunek Bolesławca w internecie a Piotr Roman reprezentuje… Unię Wolności.
Zapraszamy również na zrealizowany w 1995 roku wywiad z Wojtkiem Sewerynem, nieżyjącym już wykładowcą Festiwalu Bluesa nad Bobrem, którego imię noszą dziś warsztaty BnB.

Bohaterowie tego wydania programu to m.in.: Ewa Niewodniczańska, Józef Król, Hubert Prabucki, Edmund Maliński, Michał Twerd, Danuta Maślicka, Bogdan Czyżewski, Piotr Roman, Zdzisław Abramowicz, Władysław Landsberg, Eugeniusz Kowalski, Janina Piestrak-Babijczuk, Mirosław Kunecki, Krzysztof Bąk, Antoni Skobliński, Stanisław Andrusieczko, Jan Jasiukiewicz, Dorota Pińczuk, Wojtek Seweryn.

W związku z tym, że Telewizja lokalna Azart Sat nie życzy sobie udostępniania na portalu bobrzanie.pl swoich materiałów wideo (choć umożliwia ich udostępnianie) programu nie obejrzycie już na bobrzanach, możecie obejrzeć go TUTAJ.

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Z telewizyjnej taśmoteki – odcinek z 30 stycznia 2013

 • @Bernard – proste. Kotem się jest tylko w pierwszym roczniku :)

  Bruner 01/02/2013 12:15 Odpowiedz
 • Nas wszystkich. Demokracja Panie, na którą obrażać się nie ma co. Można jedynie wzdychać.

  Facebook Profile photo Maciej Małkowski 01/02/2013 10:02 Odpowiedz
 • Masz na myśli, jak mniemam, wyborców : )

  Bernard 01/02/2013 09:54 Odpowiedz
 • Truizm: to ludzie tworzą radę (oraz inne podobne gremia).

  Facebook Profile photo Maciej Małkowski 01/02/2013 09:38 Odpowiedz
 • Jest taka teoria mówiąca, że nasza rada psieje z kadencji na kadencję. Co ciekawe po raz pierwszy usłyszałem ją z ratusza.

  Bernard 01/02/2013 09:32 Odpowiedz
 • Łezka w oku się kręci :) (Mówię o transmisji z obrad Rady Miejskiej.) Mimo, że był to raptem rok 1996, a odrodzona samorządność lokalna świętowała dopiero szósty roczek, to odnoszę nieodparte wrażenie, że była dojrzalsza i bardziej pluralistyczna od tej dzisiejszej, 23 letniej. Gdzie ten cały pietyzm ceremoniału? gdzie dystynkcja panująca w świątyni demokracji lokalnej? Gdzie zaangażowanie radnych w przedmiot obrad? ehh
  Ciekawa transmisja, pokazująca również racje inaczej myślących.

  Facebook Profile photo Maciej Małkowski 01/02/2013 09:30 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish