wrz 5, 2017
1607 Wyświetleń
5 0

Powakacyjna motywacja

Napisany przez

Wakacje minęły i zbliża się nieuchronnie zbliża się jesień. Co zrobić by nie dać się chandrze ,skąd czerpać motywacje ? Jak przedłużyć sobie wakacje ;)?

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że tak na serio w praktyce to mało realne. Każdy z nas może jednak zastosować kilka trików, które pomogą nam zachować lepszą, wakacyjną energię!

 • Zastrzyk energii zacznij już od rana 

* Ulubioną muzyką, zamiast kawy sokiem ze świeżych owoców, dobrym wartościowym śniadaniem, drobnostką, którą lubisz a która diametralnie zmieni twoje rozpoczęcie dnia na lepsze.

 • Zadbaj o aktywność fizyczną 

* Wszelka aktywność wyzwala hormon szczęścia tzw. endorfiny, ruch ma więc nie tylko zbawienny wpływ na nasze ciała, ale przede wszystkim na nasze samopoczucie i nastrój – poprawia go! To banał o którym, często zapominamy. Wiedz, że lepsze 15 minut dziennie ruchu nawet choćby spaceru niż nic.

 • Wystawiaj twarz ku słońcu

*  Łap promienie słońca te jesienne. Choćby 10 – 15 minut dziennie pomaga w walce  z jesiennym przesileniem, które wpływa na nasz nastrój. To dotyczy nie tylko osób dorosłych, ale także dzieci. One również mają z tym problem, w szkole spada ich skupienie, są senne i spada ich aktywność. Słońce to energia dla każdego z nas.

 •  Nie pędź ! Zwolnij.

* Uwielbiamy lato, bo podczas tej pory roku często także w pracy następuje lekkie rozprężenie i zwolnienie pędu. Dzieciaki mają wolne, a po wakacjach zazwyczaj nagle musimy z drugiego biegu wskoczyć od razu na szósty.  Podstawą więc będzie właściwe przygotowanie – PLAN. Zaplanuj swoje działania, nie pomijając małych chwil na na odpoczynek, regeneracje. Brak planowania swojego dnia i działań to działanie w chaosie. A ten zaś wyzwala w nas stres.

 ” Traktuj życie jak serię sprintów,a nie jak niekończący się maraton. Między zrywami aktywności odpoczywaj i dbaj o regenerację”

 • I wreszcie – Zadbaj o swoją motywacje

* Motywacja jest tym, co pozwala nam zacząć. Mówiąc potocznie – tym co nam daje kopniaka  do  działania. Jeśli jesteś rodzicem – prawdopodobnie wiele rzeczy robisz, po to by twoje dziecko  miało  w życiu jak najlepiej. Jego dobro jest twoją motywacją. Ale każdy z nas musi mieć  odpowiednią  motywacje do działań na w różnych segmentach naszego życia. I tak ja jak i ty – musimy stale dbać o  swoją odpowiednią motywację do tego by dbać o siebie! To nie egoizm! Jeśli ty będziesz zdrowa/y,  szczęśliwa/y, spełniony/a w różnych dla ciebie ważnych elementach życia to takie będzie twoje życie i tym będziesz przysłowiowo zarażać bliskie sobie osoby. Pamiętaj o tym ;)

Po codzienną dawkę motywacji i dobrej energii zapraszam również na mój profil:                                                                   www.facebook.com/maratonkobiecosci

Monika Ratkowska http://credit-n.ru/offers-zaim/zaymer-online-zaymi.html http://credit-n.ru/offers-zaim/webbankir-online-zaim-na-kartu.html

  http://www.facebook.com/maratonkobiecosci

  Event Manager. Instruktor i choreograf formacji tanecznych. Twórczyni projektu Maraton Kobiecości promująca zdrowy styl życia. Prelegentka kobiecych wydarzeń. Prywatnie wielbicielka zwierząt wspierająca adopcje. Pasjonatka zdrowej kuchni, podróży oraz zagadnień psychologii .

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish