maj 5, 2013
1935 Wyświetleń
0 0

ZPiT „Ziemi Bolesławieckiej” drugi w Krzeszowie

Napisany przez

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemi Bolesławieckiej” zdobył II miejsce na Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej w Krzeszowie. Na jubileuszowy, dwudziesty już Festiwal zgłosiło się 21 zespołów i solistów. W sumie na scenie krzeszowskiego Domu Kultury zaprezentowało się kilkaset osób z diecezji legnickiej, z Dolnego Śląska, a także z innych miejsc Polski. Zmagania młodych i starszych artystów oceniało jury pod przewodnictwem legnickiego muzykologa ks. Piotra Dębskiego.  

Zmagania konkursowe odbyły się w czterech kategoriach: zespoły dziecięce, młodzieżowe, grupy folklorystyczne . Każdy z uczestników zaprezentował dwa utwory nawiązujące do tematyki patriotycznej i religijnej. Były utwory własne oraz aranżacje znanych pieśni i piosenek. Organizatorzy zapewnili dowolność gatunków muzycznych. Była więc muzyka dawna, śpiewy chóralne, gospel, a także hip hop, rap i elementy muzyki góralskiej.

Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej w Krzeszowie

Więcej o Zespole Pieśni i Tańca „Ziemi Bolesławieckiej” znajdziecie TUTAJ.

Foto: ZPiT Ziemi Bolesławieckiej”

Kategorie:
muzyka
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish