sie 14, 2014
2651 Wyświetleń
0 0

Grupa WHY na składance 4fun.tv Hits Jesień 2014

Napisany przez

Członkiem zespołu, którego piosenka wkrótce ukaże się na płycie jest bolesławianin, Wojtek Łabudzki. Zespół możecie usłyszeć już 16 sierpnia w Nowogrodźcu.

Członkiem zespołu, którego piosenka wkrótce ukaże się na płycie jest bolesławianin, Wojtek Łabudzki. Zespół możecie usłyszeć już 16 sierpnia w Nowogrodźcu.

W tym tygodniu,  Grupa WHY wystartowała w konkursie organizowanym przez portal ising.pl. Zespół został wyłoniony z ponad 2 000 uczestników i otrzymał nagrodę w postaci debiutu na składance 4fun.tv Hits Jesień 2014, którą wydaje HQT Music Group z dystrybucją w Universal Music Polska. Konkurs tak naprawdę dopiero się rozpoczął a piosenka pt. „Możemy dalej” juz została wyróżniona. Składanka dostępna będzie w sklepach w całej Polsce, m.in. w sieci sklepów Empik, Media Markt, Saturn, Media Expert i wiele innych, a także w Internecie na takich stronach jak empik.com czy Merlin. Premiera została zaplanowana na 26 sierpnia 2014. Na płycie, oprócz Grupy WHY, znajdą się m.in. tacy artyści jak: Ewelina Lisowska, Igor Herbut, Margaret, Honorata Skarbek czy Kasia Popowska.

A tak o zespole wypowiedział się łowca talentów I Sing Stars – Piotr Baranowski:

„To jest zgłoszenie z naprawdę dużym rozmachem – Agata ze swoim zespołem (?) grupą WHY zgłosiła nie tylko swoj autorski utwór, ale także teledysk, profesjonalnie zrealizowany. Pomijając oczywiście niewątpliwe zdolności wokalne Agaty, sam utwór jest bardzo wpadającą w ucho kompozycją, praktycznie gotowym singlem do promocji. Wyróżniam to nagranie przede wszystkim z powodu bardzo dobrego utworu”

Grupa WHY

Grupa WHY powstała we wrześniu 2010 roku. Pierwszy występ to budzący uśmiech na twarzach członków zespołu XV Ogólnopolski Festiwal „ROCK BLOK W BOK” w Bolesławcu, gdzie grupa zdobyła zaszczytne I miejsce oraz nagrody dla najlepszej wokalistki i najlepszego gitarzysty tego festiwalu. Potem poszło już z górki.

Do sukcesów Grupy Why można zaliczyć m.in.:

  • 1 miejsce na liście TOP30PL Muzycznego Radia – „TWOJE SZCZĘŚCIE”,
  • 3 miejsce TOP30PL – „DLA CIEBIE…”,
  • 5 miejsce TOP30PL – utwór „DUSZA”,
  • utwór „NA LATO” – 1 miejsce TOP30PL, 4 miejsce HITPLANETA,
  • 1 miejsce PLUSLISTA utwór „Możemy dalej”, lista TOP30PL,

Pod koniec grudnia 2010 r. zespół zarejestrował pierwsze utwory w studio ECHO w Świętej Katarzynie. Tam powstaje również debiutancka płyta zespołu.

Grupa Why to Agata Durał – wokal, Jarek „Jafo” Michalski – gitara elektryczna, wokal, Rafał Zaczkowski – gitara basowa i bolesławianin Wojtek Łabudzki – perkusja, loopy.

Wojtek pierwszy kontakt z muzyką miał dzięki mamie, która wymarzyła sobie, aby syn grał na akordeonie. Na szczęście tata kupił bębny, bo w zespole nie miałby kto „dawać czadu na garach”. Absolutny fan koncertów na żywo i co ciekawe –jazzu, fusion i funku, a także muzyki, w której każdy z instrumentów gra co innego i najlepiej w innym podziale rytmicznym. W zespole specjalista od akustycznych efektów specjalnych, który generalnie – na nic nigdy nie ma czasu.

Na żywo WHY możecie usłyszeć już 16 sierpnia w Nowogrodźcu.  Plenerowy koncert w Rynku w ramach II JArmarku Garncarskiego rozpocznie się o godz. 20.45. 

 

Kategorie:
muzyka
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish